Arapça Öğrenci Topluluğundan Şiir Okuma Yarışması

Arapça Öğrenci Topluluğundan Şiir Okuma Yarışması
18.05.2022
932
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arapça Öğrenci Topluluğu’nun (Multeka lugati’d-dat) düzenlediği Arapça Şiir Okuma Yarışması İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Arş. Gör. Semra Kaya Aitaourı’nin icra ettiği ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Şükrü Şirin, Fakülte hocaları ve öğrencilerinin katıldığı yarışma, İlahiyat Fakültesinin YouTube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

Programın açılışında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Şükrü Şirin, Arapça Şiir Okuma Yarışması’nın geleneksel bir niteliğe büründüğünü, pandemi sebebiyle ara verildiğini, bu yıl itibariyle de tekrar devam edilmeye başlandığını belirtti. Yarışmaya ana dili Arapça olan öğrencilerin de katıldığını hatırlatan Dr. Şükrü Şirin, Arapçayı fakültede öğrenip ana dili Arapça olanlarda birlikte Arapça Şiir Okuma Yarışma ’sına katılmalarının bile tek başına bir başarı olduğunu vurguladı. Tüm yarışmacıları tebrik edip başarılar dileyen Dr. Şükrü Şirin, programda emeği geçen tüm hoca ve öğrencilere teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Hüseyin Şanverdi ’nin birinci, Esra Nur Kılıç’ın ikinci ve Zeynep Eşubeli’nin üçüncü olduğu yarışmanın jüri üyeliğini Dr. Öğr. Üyesi Sihan Mohammed, Öğr. Gör. Dr. Seyfettin Haruni ve Öğr. Gör. Nada Antar üstlendi. Program ödül töreninin ardından sona erdi.

Yarışmanın tamamına ulaşmak için:

https://www.youtube.com/watch?v=Ap1jfG3-uDY

Haber: Buse Sıla Senemcan


932 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.