“Amacımız Öğrencilere Eğlenceli Etkinlikler Sunmak”

“Amacımız Öğrencilere Eğlenceli Etkinlikler Sunmak”
09.12.2022
840
A+
A-

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) 2F1K Farklı Fikirler Öğrenci Topluluğu daha önce yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek “Hayal Meal” isimli doğaçlama bir tiyatro etkinliği düzenledi.

Üniversitemizde müsabakaya dayalı bir oyun oynayan Hayal Meal tiyatro oyuncuları, iki takıma bölünerek seyircilerden aldıkları yönelimlerle doğaçlama oyunlar oynadı. Hayal Meal tiyatro oyuncularının sahne aldığı tiyatro etkinliğini düzenleyen topluluk, daha önce gerçekleştirmiş oldukları ve gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri anlattı.

Amaçlarının öğrencilere eğlenceli etkinlikler sunarak günlük hayatın sıkıntısından uzaklaştırmak olduğunu söyleyen 2F1K Farklı Fikirler Öğrenci Topluluğu Başkanı Büşra Akyıldız, bu amaç kapsamında tiyatro, turnuva ve ziyaret gibi etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Daha öncesinde futbol turnuvaları, sevgi evi ziyaretleri, stand-up gösterisi ve tiyatro etkinlikleri gerçekleştirdiklerini aktaran 2F1K Farklı Fikirler Öğrenci Topluluğu Başkanı, gelecekte de birçok etkinlik yapmayı planladıklarını ifade etti.

BKM Mutfak’tan SAÜ’ye

2009 yılında Mahşer-i Cümbüş’de kurulduklarını belirten Hayal Meal tiyatro oyuncusu Gürkan Cevizci, kurulduktan sonra kendi sahnelerini açtıklarını ve burada hem sahne aldıklarını hem de öğrenci yetiştirmekte olduklarını vurguladı. BKM Mutfak’ta, AVM’lerde ve birçok farklı şehirde sahne aldıklarını belirten Gürkan Cevizci, buralarda doğaçlama tiyatro yaptıklarını söyledi.

 

Haber: Furkan Özcan

Fotoğraf: Furkan Uslu

 
840 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.