Akreditasyon Saha Ziyareti Süreci Tamamlandı

Akreditasyon Saha Ziyareti Süreci Tamamlandı
09.03.2016
598
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi MÜDEK Akreditasyon Saha Ziyareti Sürecini Tamamladı

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 6-8 Mart 2016 tarihleri arasında Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından gerçekleştirilen akreditasyon saha ziyareti sürecini tamamladı. Teknoloji Fakültesinin tüm bölümleri (Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Metalurji-Malzeme Mühendisliği) akreditasyon sürecinin son aşamasında. MAK Kurul Raporu sonucunda akreditasyon sağlanırsa öğrencilerinin diplomalarında EUROACE etiketi yer alacak.

Akreditasyonun kazanılması durumunda SAÜ Teknoloji Fakültesi’nin uluslararası standartlarda Mühendislik Eğitimi verdiği tescilleneceği gibi, öğrencilerinin yurt dışında da tanınabilirliği resmileşmiş olacak. Ayrıca SAÜ Teknoloji Fakültesi Türkiye’deki Teknoloji Fakülteleri arasında akreditasyon alan ilk fakülte olma unvanını sağlayarak bir ilke de imza atmış olacak.

Teknoloji Fakültesi 7+1 Eğitim Modeli ile Sektörde Güçlü

Teknoloji Fakültesi’nin en önemli farkındalıklarından biri olarak görülen 7+1 Eğitim Modeli farkını gösterdi. Sektörle işbirliği, öğrencilerin istihdamı ve mesleki eğitimleri açısından büyük katkı sağladığı belirtilen 7+1 Eğitim Modeli göz doldurdu.

SAÜ’de Akreditasyon Heyecanı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Sakarya Üniversitesi’nin, tüm bölümlerin akredite olması konusundaki hedefine emin adımlarla ilerlediğini belirten Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversitede akredite program sayısının 40’a ulaştığını açıkladı. Kazanılan başarıların üniversitedeki eğitim kalitesini de önemli ölçüde arttırdığını belirten ve akreditasyon çalışmalarının hızla devam edeceğini ifade eden Prof. Dr. Elmas,  Sakarya Üniversitesi adına, başarılı saha ziyareti sürecine imza atan Teknoloji Fakültesi’ni ve bölümlerini tebrik etti.

Birlikte Güçlüyüz

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin akreditasyon programına başvuran ve başarıyla tamamlaması durumunda süreci başarıyla geçen Türkiye’deki ilk ve tek Teknoloji Fakültesi olacağını, bu bakımdan akreditasyonun üniversite ve fakülte için önemli olmasının yanı sıra diğer Teknoloji Fakülteleri için de ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

Başarının, işbirliği içinde hareket edilen tüm iç ve dış paydaşların katkılarıyla gerçekleşeceğini dile getiren Prof. Dr. Sarıbıyık, “açmış olduğu yeni ufuklar, vermiş olduğu destek ve teşviklerle Sayın Rektörümüze, yapıcı yaklaşımları, özverili çalışmaları ve objektif değerlendirmeleri için Saygıdeğer MÜDEK Takım Başkanları ve değerlendiricilerine, öğrencilerimize ve mesai kavramına bakmaksızın özverili bir biçimde bu süreçte çalışan personelimize, bizlerle her daim birlikte olan kamu kurum ve STK temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

9/03/2016 /TF

Güncelleme: 18:22
598 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.