Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 27°C
Gök Gürültülü

Yrd. Doç. Dr. Gülener Anayasa Mahkemesi’nde Görevlendirildi

Yrd. Doç. Dr. Gülener Anayasa Mahkemesi’nde Görevlendirildi
26.11.2012
781
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Gülener, Anayasa Mahkemesi’ne raportör olarak görevlendirildi.

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Gülener, Anayasa Mahkemesi’ne raportör olarak görevlendirildi.

Anayasa Mahkemesi’ne atanan Yrd. Doç. Dr. Serdar Gülener,  Anayasa Raportörlüğü görevini yürütecek.

 

Yrd. Doç. Dr. Serdar Gülener’in Özgeçmişi

1981 yılında İstanbul’da doğan Gülener, 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2005 yılında “Merkez-Çevre Yaklaşımı Bağlamında Modern Dönem Türk Siyaseti’nin Analizi” başlıklı tezi ile tamamladı. 2005 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda başladığı doktora eğitimini 2010 yılında “Anayasa Yargısı-Parlamento İlişkileri Ekseninde Türk Anayasa Mahkemesi’nin Demokratik Meşruluk Sorunu” başlıklı tezi ile tamamladı. 2011 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yardımcı doçent olarak görev yapan Gülener’in “Türkiye’de Anayasa Yargısının Demokratik Meşruluğu (2012)” adında bir kitabı, karşılaştırmalı anayasa yargısı, hesap verebilirlik, anayasacılık, anayasa yapımı ve yargının hesap verebilirliği üzerine ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranan çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve birçok kongre ve sempozyumda sunulmuş bildirileri bulunmaktadır.

26/11/2012 – YC
781 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.