Yerel Basında Bugün (06.03.2012)

Yerel Basında Bugün (06.03.2012)
06.03.2012
303
A+
A-

06.03.2012 Salı günü yerel gazetelerde öne çıkan haberler.

ADAPAZARI

“4 milyon kişiye poliklinik hizmeti”

2011 yılında ağız ve diş sağlığı merkezi dışındaki kamu ve özel hastanelerde 3 milyon 984 bin 323 kişinin poliklinik hizmeti aldığı ve il genelinde 155bin 481 ameliyatın gerçekleştirildiği bildirildi.

ADAPOSTASI

Deniz taşıması sabırları tüketti. Dalgakıranların biran önce yapılması isteniyor

“Karasu’da tepki var!”

Karasu sahilinde 27 adet yapılması gereken dalgakıranlardan sadece 7’sinin yapılması ilçede tepkilere neden olmaya başladı. Dalgakıran olmadığı için sahildeki evleri dalgalar yutuyor.

ANADOLU

“Eller Sangarius için kalktı”

Adapazarı Belediye Meclis toplantıda Sangarius’un satışı için Belediye Başkanı Süleyman Dişli’ ye ve encümene yetki verildi. Sangarius önümüzde ki günlerde yapılacak açık arttırma ile yeni sahibini bulacak.

BİZİMSAKARYA

“Sangarius satılacak”

Adapazarı Belediye Meclisinin dünkü oturumunda tartışmalı Sangarius’un satışı için Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve belediye encümenine oy çokluğuyla yetki verildi.

SAKARYAHALK

“Cezalar bıktırdı”

Karasu ilçesinde balıkçılık yaparak geçimini sağlayanlar, kıyıya 3 mil mesafede kaçak avlandıkları gerekçesiyle kesilen cezaları protesto etti. İlçe merkezinde toplanan 150 kadar balıkçı, Sahil Güvenlik Komutanlığınca 3 mil yasağını ihlal ettikleri iddiasıyla 20 ile 50 bin lira arasında değişen cezalara tepki gösterdi.

YENİGÜN

DLH Genel Müdürlüğü 20’sini birden yaparsa, sahil yok olmayacak

“Karasu’ya ihale engeli”

Karasu Sahili’ndeki kıyı erozyonu ile birlikte, yazlık evleri yutan denizin durdurulması için sahile yapılması planlanan 27 batık dalgakırandan 7’si yapılırken, 20’sinin yapımının henüz ihalesinin bile gerçekleşmediği öğrenildi.

YENİHABER

“Segaman’dan okul”

Sapanca gölü kıyısında faaliyet gösteren ve Segman olarak bilinen Federal Mogul isimli fabrikanın sahibi Dereli Ailesi Sapanca ve İzmit’e iki okul yaptıracak.

YENİSAKARYA

“Basın önünde satış kararı”

Adapazarı Belediyesi’nin kangrene dönüşen Sangarius Projesi’nde köklü çözüm için adım atıldı. Başkana ve encümene satış yetkisi verildi. Satış, şeffaflık adına basın önünde açık artırma usulüyle yapılacak.

06/03/2012 MA

 

 
303 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.