Yavuz Dizdar: “Vicdan Hayat Kurtarır”

Yavuz Dizdar: “Vicdan Hayat Kurtarır”
14.05.2022
994
A+
A-

Sakarya Üniversitesinin düzenlediği SAÜFEST’in alt kategorilerinden olan KitapFest’e “Vicdan Hayat Kurtarır” isimli söyleşisiyle Doktor Yavuz Dizdar konuk oldu. Katılımcılarla etkileşimli gerçekleştirilen söyleşiye ilgi yoğundu.

Dizdar, “Farklı türlerde okumalar yapmazsanız gelişemezsiniz.” sözlerini söyleyerek sadece tek bir alana bağlı kalmadan farklı türlerde okumalar yapmanın insanın gelişmesinde önemli rol oynadığını belirtti. Farklı alanlarda okumalar yapıp bilgi sahibi olunmasının yani alışılanın dışına çıkılmasının gerektiğine değindi.

Dizdar, kanser ve daha birçok hastalığın tarıma kimyasal ürünlerin karıştırılması sonucunda arttığını belirtti. Tarım arazilerine ve tarım ürünlerine karıştırılan kimyasalların insan sağlığına büyük derecede zararı olduğunu belirten Dizdar, “Tarımın içine kimyayı karıştırdılar.” dedi.

Zirai ilaçların yanlış ve bilinçsiz kullanımı sonucunda sağlık için büyük tehditler oluşturduğunu söyleyen Yavuz Dizdar, “Sağlığınızı korumak için kimyasallardan uzak durun yeter.” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Fatma Şimşek

Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar
994 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.