Varna Free Üniversitesi’nden Ziyaret

Varna Free Üniversitesi’nden Ziyaret
10.04.2023
1.970
A+
A-

Varna Free Üniversitesi Rektörü Prof. Petar Hristov ve beraberindeki heyet Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ı makamında ziyaret etti.

SAÜ Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Serhad Soyhan ve Uluslararası Ofis biriminin hazır bulunduğunu ziyarette değişim programları, eğitim ve üniversiteler arası işbirliğinin geliştirilmesi gibi konular ele alındı.

Sakarya Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi hedefleri ve bu doğrultuda yapılan çalışmalardan bahseden Rektör Prof. Dr. Al, Sakarya Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası alanda birçok işbirliğinin bulunduğuna ve bu konuya özel önem verdiklerine dikkat çekti.

SAÜ ile uzun süreden beri devam eden çeşitli işbirliklerinin olduğunu ifade eden Varna Free Üniversitesi Rektörü Prof. Petar Hristov, Sakarya Üniversitesi’nin güçlü bir partner olduğunu, farklı alanlarda da işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

Ziyaret esnasında Erasmus+ anlaşması yapılarak iki üniversite öğrencilerinin değişim programı kapsamında eğitim almalarına olanak sağlandı. Multidisipliner olarak tasarlanan program kapsamında yeni derslerin açılması kararlaştırıldı.

Rektör Al, Varna Free Üniversitesi Rektörü Prof. Petar Hristov’a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.


1.970 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.