Üniversitemizde Pakistan Kültürü ve Tanıtımı Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemizde Pakistan Kültürü ve Tanıtımı Etkinliği Düzenlendi
01.04.2022
729
A+
A-

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Pakistan Öğrenci Topluluğu tarafından Pakistan Kültürü ve Tanıtımı etkinliği düzenlendi.

Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Pakistan Büyükelçisi H.E.MR. Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro , Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey ve Doç. Dr. Hakan Aslan konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro, “İlim öğrenmek için geldiğimiz ikinci vatanımız Türkiye’de, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek ve Pakistan’ın kültürel değerlerini daha yakından tanıtmak istedik. Türkiye’de ve Pakistan’da kardeşliğin ve dostluğun devam etmesini diliyorum. Bizlere güzel bir eğitim sundukları için Sakarya Üniversitesine teşekkür ediyorum.“ diyerek programın verimli olmasını temenni etti.

Keyifli ve eğlenceli bir etkinlik hazırladıklarını söyleyen Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey, Türkiye ve Pakistan kardeşliğine değinerek, “Türkiye’ye Milli Mücadele yıllarında ekonomik sıkıntıları olmasına rağmen bizim yanımızda oldukları için şükranlarımı dile getiriyorum. Bizde her zaman onların yanında olmaya çalışacağız“ ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesi’ne bu etkinliği yapmalarından dolayı teşekkürlerini sunan Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi “ Pakistan; çeşitliğinin, renkliliğin, aşkın ve sevginin ana merkezdir, bu duyguyu kardeş ülke olan Türkiye ile paylaştığımız için duyguluyum.“ şeklinde konuştu.

Etkinlik, Pakistan kültürel değerlerinin gösterildiği sinevizyon, Pakistan dansı, rap, şarkı, ulusal şiirler ve Pakistan yöresel kıyafetlerinin gösterildiği defilenin ardından sona erdi.

 

Haber-Fotoğraf: Furkan Uslu
729 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.