Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarında SAÜ’ye Yoğun İlgi

Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarında SAÜ’ye Yoğun İlgi
15.12.2022
1.989
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) akademisyenleri Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarına katılarak üniversitemizin lisans programları hakkında  öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu. Türkiye genelinde birçok üniversitenin yer aldığı fuarda, SAÜ standına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye genelinde 30 üniversitenin katıldığı fuarda yaklaşık 80 bölümün tanıtımı yapıldı. Fuarda Sakarya Üniversitesi akademisyenleri öğrencilerle bir araya gelerek üniversitemizin iş ve staj imkânlarına erişimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve eğitim olanakları hakkında bilgi verdi.

Puan türlerine göre konferansların gerçekleştirildiği fuarda yüzlerce öğrenci SAÜ standını ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi edinme imkânı buldu. Stantta üniversitenin farklı fakülte ve birimlerinde yer alan akademisyenler; üniversitedeki fakülteler, bölümler ve merkezler ile ilgili bilgiler vererek öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladılar. Ayrıca fuar kapsamında program tanıtımlarına yönelik çeşitli atölye programları düzenlendi

 

 


1.989 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.