Uluslararası Ofis Toplumsal Kaynaşma ve Katma Değeri Amaçlıyor

Uluslararası Ofis Toplumsal Kaynaşma ve Katma Değeri Amaçlıyor
10.11.2022
2.623
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Uluslararası Ofis Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Tuba Tatar’ın uluslararası öğrencilere Uluslararası Ofis’in faaliyetlerini anlattığı eğitime SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

Uluslararası Ofis Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Tuba Tatar’ın Uluslararası Ofisteki çalışmalardan bahsettiği eğitime; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu Uluslararası Ofis ekibi ve uluslararası öğrenci topluluklarının temsilcileri katıldı.

Uluslararası öğrencilerle bir araya gelen SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplayarak her türlü konuda kendilerine yardımcı olabileceklerini ifade etti. Rektör Al, uluslararası öğrencilerin başka kültürleri tanımasının öneminden bahsederek öğrencileri sosyal faaliyetlerle kaynaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Amaçlarının öğrencileri alanında daha yetkin hale getirmek olduğunu söyleyen Rektör Al, mezun olan öğrencileri kendi ülkelerinde yaptığı çalışmaları takip etmek amacıyla mezun takip sistemi oluşturmak istediklerini ifade etti. Öğrenciler ilgisinden ve desteklerinden dolayı Rektör Al’a teşekkürlerini sundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu üniversitemizin uluslararası yapılanmasından bahsederek, uluslararası öğrencilerin talepleri, önerileri ve uluslararası öğrencilere yaklaşımı hakkında konuştu. Uluslararası Ofis’in öğrencilere yönelik yaptığı faaliyetler ve çalışma alanları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Köseoğlu, öğrencilerin daha kaliteli eğitim alabilmesi için öğrenci odaklı çalışmalar yaptıklarını aktardı. Farklı kültürdeki öğrencilerin kaynaşmasının önemine değinen Prof. Dr. Köseoğlu, topluma katkı ve sosyal sorumluluğu arttırıcı faaliyetler yapılması gerektiğini ve bu konuda da topluluklara destek sağlayacaklarını ifade etti.

Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü olarak öğrencilerin akademik gelişimine ve sosyal entegrasyonuna yardımcı olmayı hedeflediklerini söyleyen Uluslararası Ofis Koordinatörü Dr. Tuba Tatar, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Tatar, uluslararası öğrencilere okul kayıtları, okul bilgi sistemi, üniversite harçları ve mezun durumlarıyla ilgili bilgi verdi.

Tatar, Türkçe öğrenmenin akademik çalışmalara olan katkısından bahsederek Uluslararası Ofis çerçevesinde bir ‘Türkçe Masası’ kurmak istediklerini aktardı. Uluslararası öğrenciler için Türkçe’yi daha etkin hale getirmek amacıyla bülten çıkarmak istediklerini belirten Tatar, bu bültende öğrencilere ve öğrencilerin çalışmalarına yer vermek istedikleri ifade etti.

 
2.623 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.