Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması

Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması
19.11.2015
483
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi desteği ile  “Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması” düzenlenecek.

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü ile Gizem Frit A.Ş’nin desteği ile bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan “Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması” 25 Kasım Çarşamba günü SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye ve tüm dünya üniversitelerinin Seramik- Cam bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim gören öğrencileri desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmanın seçici kurulu Türkiye’nin farklı üniversitelerinden, İspanya Pau Gargallo Sanat Akademisi ve Türk Seramik Derneği temsilcilerinden alanlarında uzman olan akademisyenlerden ve sanatçılardan oluşuyor.

Her yıl kasım ayında yapılan yarışma artistik ve endüstriyel seramik alanlarında gerçekleştiriliyor. Yarışma bu yönüyle Türkiye’de gelişmekte olan seramik sanatı ve endüstrisine de katkı sağlıyor. Artık geleneksel hale gelen Gizem Frit Seramik Yarışması, aynı  zamanda günümüzde önemi ve gerekliliği giderek artan Üniversite-Sanayi işbirliği için de güzel bir örnek oluşturuyor.

Yarışma kapsamında, endüstriyel ve artistik seramik dallarında 5 bin TL değerinde iki büyük başarı ödülü ve 6 adet bin 500 TL değerinde mansiyon ödülü verilerek genç seramik sanatçıları desteklenecek.

Sergi, 25 Kasım – 18 Aralık 2015 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat galerisinde sanatseverler tarafından gezilebilecek.

19.11.2015 – YC
483 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.