Türkiye’nin İhracatına Katkı Sağlayan Akademik Çalışmalar Ödüllendirildi

Türkiye’nin İhracatına Katkı Sağlayan Akademik Çalışmalar Ödüllendirildi
17.11.2022
733
A+
A-

Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) paydaşı olduğu ve Uluslararası Ticaret Ağı Derneği’nin (UTRADER) düzenlediği “UTRADER Akademi Ödülleri 2022” nin ödül töreni Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ın katılımıyla15 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin ihracatına ve Türk firmalarının uluslararasılaşmasına yönelik çalışmaları ile 75 üniversite ve yedi kurumdan 201 araştırmacının doktora, yüksek lisans tezleri ve makaleleri ile başvurduğu UTRADER Akademi Ödülün törenine; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin, başkanlar, akademisyenler ve iş dünyasından temsilciler katıldı.

Rektör Al: “Öğrencilerimizi Girişimciliğe Yönlendirmeyi Amaçlıyoruz”

Törende bir konuşma gerçekleştiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Al, iş dünyasının önemli imkânlar sunduğunu ifade ederek öğrencileri girişimciliğe yönlendirmenin önemine değindi. UTRADER’in birçok başarılı projeler hayata geçirdiklerini anlatan Rektör Prof. Dr. Hamza Al, derneğin çalışmalarını örnek alacaklarını söyledi.

SAÜ İşletme Fakültesi UTRADER’in Bir Parçası

SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan, dünyanın en nitelikli global eğitim akreditasyonlarından biri olan AACSB akreditasyonunu alan İşletme Fakültesinin Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünün iş dünyası ile çok iyi entegre olduğunu söyleyerek SAÜ mezunları tarafından kurulan ve yönetilen bu derneğin bu başarının bir parçası olduğunu vurguladı.

Birlikteliğin Global Gücü mottosuyla hareket eden UTRADER, temel olarak uluslararası ticaretin ekonomik, kültürel ve sosyal konularında projeler üretmek, organizasyonlar düzenlemek, üyelerine ve ülke ekonomisine katma değerli hizmetler sunmak için çalışmalar sürdürüyor. Dernek, alanda çalışan akademisyen üyelerinin ve Türkiye’nin önde gelen dış ticaret profesyonellerinin desteği ve organizasyonu ile üyelerine ve paydaşlarına katkı sağlıyor.

Ödül töreni, ödül alan çalışmaların sunumu ve değerlendirmeleri ile sona erdi.

 
733 kez görüntülendi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.