TÜBİTAK “Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız” Programını Çağrıya Açtı

TÜBİTAK “Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız” Programını Çağrıya Açtı
20.02.2023
1.228
A+
A-

TÜBİTAK, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin etkilediği illerimizde afetten doğrudan etkilenen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacıların TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde yer almalarını sağlamak amacıyla “BİÇABA-Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız” Programını çağrıya açtı.

TÜBİTAK’ın BİÇABA programı kapsamında proje süresi içerisinde olmak koşulu ile öğrenci ve doktora sonrası araştırmacılara verilecek destek süreleri aşağıdaki gibidir.

  • Lisans öğrencilerine en fazla 6 ay
  • Yüksek lisans (tezli) öğrencilerine en fazla 12 ay
  • Doktora öğrencilerine en fazla 24 ay
  • Doktora sonrası araştırmacılara en fazla 12 ay

Bu doğrultuda program başvuruları Proje Yürütücüsü Bilgi Girişi, Öğrenci-Doktora Sonrası Araştırmacı Başvuruları ve Proje Yürütücüsü Değerlendirmesi olmak üzere 3 aşamada tamamlanacaktır.

BİÇABA programının ilk aşama başvuruları olan Proje Yürütücüsü Bilgi Girişi 13-24 Şubat 2023 tarihleri arasında alınmaya başlanacaktır. Bu kapsamda TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerde (ARDEB, TEYDEB, BİDEB) görev alan proje yürütücüleri https://ebideb.tubitak.gov.tr  adresi üzerinden “BİÇABA-Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız Programı-Proje Yürütücüsü Bilgi Girişi” programına girerek yürürlükte olan projelere lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi ve/veya doktora sonrası araştırmacı talebi yapabilecekler.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ


1.228 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.