“Sıfır Atık için Farkındalık” Yarışması

“Sıfır Atık için Farkındalık” Yarışması
29.04.2022
1.336
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öncülüğünde, Sıfır Atık hedefine dikkat çekmek ve kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivalinde Sıfır Atık Temalı Kısa Film Özel Ödülü Yarışması ile Üniversitelerarası Sıfır Atık Farkındalık Yarışmaları düzenlenecek.

Sakarya Üniversitesi, öğrencileri ve diğer üniversite öğrencilerini çevre kirliliği hakkında düşünmeye teşvik edip, sıfır atık konusunda toplumsal farkındalığın oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda bu yıl düzenlenecek Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivalinde “Sıfır Atık” temalı kısa filmler için de özel ödül verilecek. Sıfır Atık Temalı Kısa Film Özel Ödülü’nün yanı sıra “Sıfır Atık için farkındalık” temasıyla “Üniversitelerarası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım Yarışması” düzenlenecek. Festivale eklenen yeni ödül ve yarışmalarla toplumsal farkındalığın oluşması sağlanarak dünyayı tehdit eden kirliliğin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali, Sıfır Atık Temalı Kısa Film Özel Ödülü töreni ve gösterimi 11 Mayıs saat 19.00’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi Millet Bahçesi’nde; Üniversitelerarası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım yarışmalarının gösterim, sergi ve ödül töreni ise 8 Haziran Çarşamba Günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Üniversite öğrencilerini ortak bir amaç ile bir araya getirecek olan Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali Sıfır Atık Temalı Kısa Filmi ile Üniversitelerarası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım yarışmalarıyla bugünün gençlerinde ve gelecek nesillerde farkındalık oluşturma hedefleniyor.

Yarışmalar tüm üniversite öğrencilerine açıktır.

Yarışma Ödülleri:

Sıfır Atık Temalı Çevre Özel Ödülü: (8.000 TL)

Podcast (Birinciye 7000 TL, İkinciye 5000 TL, Üçüncüye 4000 TL)

Fotoğraf (Birinciye 7000 TL, İkinciye 5000 TL, Üçüncüye 4000 TL)

Sanatsal Tasarım (Birinciye 7000 TL, İkinciye 5000 TL, Üçüncüye 4000 TL)

Sıfır Atık Temalı Yarışmalar hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ


1.336 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.