Serdar Tuncer Şiir Dinletisi

Serdar Tuncer Şiir Dinletisi
12.05.2016
997
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Girişimci Genç Mühendisler Topluluğu tarafından “Serdar Tuncer Şiir Dinletisi” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen şiir dinletisinde Serdar Tuncer, Cihan Yılmaz ve orkestrası eşliğinde Necip Fazıl şiirlerini seslendirdi.

Dinleti Cihan Yılmaz ve orkestrasının Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerinden derlenen ezgileri seslendirmesi ile başladı. Programın ilerleyen saatlerinde Serdar Tuncer Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerini seslendirdi.

Serdar Tuncer, program kapsamında Necip Fazıl Kısakürek’ten bahsetti. Necip Fazıl Kısakürek’in kişiliği ve duruşundan bahseden Tuncer, “Üstat Necip Fazıl, fevri ve biraz kibirli idi. Bir gün Kadıköy vapur iskelesindeyken vapuru kaçırıyor ve diyorlar ki üstat ne oldu vapuru mu kaçırdın? Cevap veriyor ne münasebet gönderdim gitti. Hapishanedeyken insanlar birbirine sorar nasılsın diye üstat da sorarmış bu gün nasılım diye. Ama aynı kibirli adam ‘sonsuzluk kervanı peşinizde ben, üçayakla seken topal köpeğim. Bastığınız yeri taş taş öpeyim.’ Üstat bu yönüyle de mütevazi, tevazünün ne olduğunu bilen insandı.”  şeklinde konuştu.

12/05/2016 – İS


997 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.