Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 29°C
Az Bulutlu

SAÜ’den Yeni Atamalar

SAÜ’den Yeni Atamalar
14.08.2014
325
A+
A-

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan çeşitli birimlere Müdür atamaları yapıldı.

Yeni yapılan atamalara göre Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine Prof. Dr. Mehmet Özen, Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Türkiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevine Prof. Dr. Yücel Öztürk, İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevine Yrd. Doç. Dr. Ömer Karaoğlu atandı.

Prof. Dr. Mehmet Özen Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı.

1971 yılında Sakarya da doğdu. 1993 yılı Ege Üniversitesi Matematik Lisans Bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan Özen, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Sakarya Üniversitesi’ nde tamamladı.  2008 yılında Doçent olan Özen,  2013 yılında da Profesör ünvanını aldı. Birçok bilimsel yayınlarının yanında birde TÜBİTAK projesi sahibi olan Özen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı.

1978 Ankara doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’ nden 2003 yılında mezun oldu. 2005 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon Bölümünde doktora eğitimini tamamlayan Baysal, 2011 yılında Yardımcı Doçent unvanı ile Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu’na Müdür Yardımcısı olarak atandı. Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Temmuz 2014 tarihinde ise aynı yüksekokulda Müdür olarak göreve başladı.

Prof. Dr. Yücel Öztürk Türkiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atandı.

1962 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. 1978’de girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden 1982’de mezun oldu. 1983 yılında Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde tarih öğretmeni olarak göreve başladı. 1991 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans, 1999’da aynı enstitüde Doktora öğrenimini tamamladı. 2000 yılında yardımcı doçent olarak Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyeliği görevine başlayan Öztürk, 2005 yılında doçent, 2010 yılında profesör oldu. Aynı öğretim bölümünde Yeniçağ Anabilim Dalı başkanı olan Öztürk, Balkan, Karadeniz, Kafkasya Türk ve kardeş halkları konusunda uzman olup bu alanda birçok kitap, editöryel kitap yayımı ve makale çalışmaları bulunmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Ömer Karaoğlu İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atandı.

1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’ nden mezun oldu.  Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans (1993) ve doktora (1998) öğrenimini tamamladı. Osmanlı iktisat tarihi uzmanlık alanında çalışmaları oldu. Tanzimat’tan Cumhuriyet’ e Türk iktisat düşüncesinin gelişimi konusunda yayımlanmış makaleleri olup, halen bu alanda çalışmalara devam etmektedir. 1993-2000 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’ nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Buradan istifa ile ayrıldıktan sonra 2013 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi ‘nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. İktisat tarihi çalışmalarının yanı sıra Batı ve İslam iktisat düşüncesi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

14/08/2014 – ST

 
325 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.