SAÜ’den Depremzedelere Anlamlı Ramazan Programı

SAÜ’den Depremzedelere Anlamlı Ramazan Programı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumunda misafir edilen depremzede aile ve çocuklarına yönelik Ramazan Programı düzenlendi. İftar yemeğinde bir araya gelen depremzede çocuklarla birbirinden güzel etkinlikler yapıldı.

06 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından SAÜ, sosyal yardımlaşma, dayanışma ve topluma hizmet kapsamında elinden gelen her türlü destek çalışmalarını yaparak depremzedelerin yanında olduğunu hissettirdi. Üniversitemiz, deprem afetini yaşamış ve geçici olarak yurtlarda konaklayan vatandaşlarımız ile birlikte Ramazan sevincini paylaşmak için iftar programında buluştu. Aile ve çocukları bir araya getirerek birbiriyle kaynaşmalarını ve etkileşim kurmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen programa ilgi oldukça yoğun oldu.

Huzur, kardeşlik, birlik ve beraberliğin ziyadesiyle hissedildiği programda SAÜ Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından çocuklarla akıl oyunları, oyun parkurları ve Hacivat-Karagöz Gölge Oyunu etkinlikleri yapıldı ardından çocuklara hediyeler verildi. İftar yemeğinde buluşan aileler ve çocuklarla gecenin sonunda dilek fenerleri uçuruldu. Renkli görüntüler eşliğinde güzel temenniler dile getirildi. Birbirinden güzel etkinliklerin yapıldığı programda eğlenceli bir akşam yaşandı.

Ramazan programı açılışında konuşma yapan SAÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sima Nart topluma katkı sağlama anlayışı kapsamında öğretim kadrosu ve öğrencilerin hayatın ve toplumun gerçeklerinin farkında olduğunu, üniversitenin toplumla ilişkilerini geliştirecek, kültürel ve sosyal iş birliğini sağlayacak etkinlikler ve projeler yürütme konusunda istekli olduklarını belirtti.

Prof. Dr. Nart etkinliğe katılan ve desteklerini her zaman hissettiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’a, Rektör Yardımcısı Özer Köseoğlu’na, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a ve iftar yemeği ikramı için maddi ve manevi destekte bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkürlerini sundu. Ayrıca okul bünyesinde organize edilen Sosyal Sorumluluk Projelerinde her zaman yer alarak büyük bir özveriyle destek veren Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Şadiye Berna Aykan’a ve Öğr. Gör. Yakup Yiğit’e, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Alaaddin Ağcadağ’a, Öğr. Gör. Özlem Bozyer’e, Öğr. Gör. Aykut Arslan’a, tüm okul personeline ve etkinliklere gönüllü olarak destek veren öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.  Prof. Dr. Nart konuşmasını Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak Sosyal Sorumluluk Projelerini çoğaltarak sürekli hale getirmeye çalışacaklarını belirterek sonlandırdı.


1.582 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.