SAÜ’de Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yenileniyor

SAÜ’de Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yenileniyor
21.02.2023
1.874
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al başkanlığında Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Ölçütleri Güncelleme ön toplantısı yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Araştırma Üniversitesi olma hedefi doğrultusunda Öğretim Üyeliğine yükseltme ve atama kriterlerinde yeniliğe gidiyor. Yeni yükseltme ve atama kriterlerinin paylaşıldığı toplantıya; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz ve üniversitenin farklı birimlerinden Öğretim Üyeleri katıldı.

Toplantıda Sakarya Üniversitesinin Araştırma Üniversitesi olma misyonuyla belli alanlarda ve konularda öncü roller üstlendiği konuşularak, doktor öğretim üyesi, doçentlik ve profesörlük yeterlilikleri konusunda hazırlanan yeni atama ve yükseltme kriterleri taslağı üzerinden ön değerlendirmelerde bulunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Al Üniversite birimlerinin atama komisyonlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek yeni atama ve yükseltme kriterlerinin yakın zamanda üniversite birimlerinde de görüşüleceğini söyledi.


1.874 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.