SAÜ Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı

SAÜ Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı
26.04.2013
450
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 16-19 Nisan 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen IV. Uluslararası Yüksek Öğretim Konferansı ve Eğitim Fuarına (IECHE) katıldı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve beraberindeki heyet, 16-19 Nisan 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta düzenlenen IV. Uluslararası Yüksek Öğretim Konferansı ve Eğitim Fuarına (IECHE) katıldı. 37 ülkeden, 436 üniversite farklı üniversitenin ve sektör temsilcilerinin katıldığı fuara Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden toplam 15 üniversite ile temsil edildi. Fuarı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’da ziyaret etti.

Fuarda Sakarya Üniversitesi’ni, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat, Ortadoğu ve Afrika Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ekrem Gülşen ve Orta Doğu Araştırmaları Bölümü Araştırma Görevlisi Numan Telci’den oluşan bir heyet temsil etti. Dünyada yükseköğretimin gidişatını ve geleceğinin de konuşulduğu fuarda, dünyada yükseköğretim konusu ile ilgili 22 konferans ve bildiri sunuldu.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Riyad Büyükelçiliği’nin fuara Türkiye’den katılan temsilciler onuruna düzenlemiş olduğu, YÖK başkanı ve bazı üs düzey temsilcilerin katıldığı resepsiyonda yer aldı.

IV. Uluslararası Yüksek Öğretim Konferansı ve Eğitim Fuarı ile ilgili görüşlerini paylaşan,  Yrd. Doç. Dr. Ekrem Gülşen, “Harvard, Cambridge, Oxford, Sidney, Munich, Sorbonne, Pekin, Kyoto gibi seçkin üniversitelerin yer aldığı bu etkinlikte üniversitemizin temsil edilmiş olması başta Ortadoğu İslam Dünyası olmak üzere üniversitemizin uluslararası alanda tanınırlığına büyük katkı sağlamış ve birçok açıdan yararlı olmuştur. Gelecek yıllarda da bu ve benzeri etkinliklerde Sakarya Üniversitesinin temsil edilmesi bu açıdan önem arz etmektedir” diye konuştu.

26/04/2013 – YC


450 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.