SAÜ Sosyal Medyada En İyiler Arasında

SAÜ Sosyal Medyada En İyiler Arasında
05.07.2023
895
A+
A-

Sakarya Üniversitesi, sosyal medya marka endeksi SocialBrands’ın yayımladığı BoomSocial Haziran 2023 endeksinde en başarılı 100 marka arasına girdi.

Sosyal medya marka endeksi SocialBrands, 51 bin 530 hesabı ve 1 milyon 607 bin 447 iletiyi inceleyerek 2023 Haziran ayının en başarılı markalarını belirledi. Baykar Teknoloji’nin ilk sırada olduğu ve farklı sektörlerden yüzlerce ünlü markaların yer aldığı TOP100 listesinde Sakarya Üniversitesi 49’uncu sıraya yerleşti.

Sakarya Üniversitesi TOP100 listesindeki üniversiteler arasında ODTÜ ve İTÜ’nün ardından 3’ncü sırada yer aldı. İstanbul, Hacettepe, Anadolu, Atatürk, Ankara, Gazi ve Yıldız Teknik Üniversitesi en iyi 100 marka arasına giren devlet üniversiteleri oldu.

Sakarya Üniversitesi, “Eğitim” kategorisinde popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram sıralamasında 86 bin 319 etkileşimle Milli Savunma Üniversitesi’nin ardından 2’nci sırada yer aldı.

Twitter’da 3 binden fazla etkileşimle 7’nci sırada bulunan Sakarya Üniversitesi birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı. Sakarya Üniversitesi, Facebook sıralamasında ise 25’inci sırada yer aldı.

SAÜ İletişim Koordinatörlüğü tarafından yönetilen Sakarya Üniversitesi sosyal medya hesaplarında, başta Twitter, Instagram ve Facebook olmak üzere birçok platformda üniversitenin hedef kitlesine yönelik çeşitli haberler, bilgilendirmeler ve paylaşımlar yer alıyor.


895 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.