SAÜ Sıfır Atık Projesiyle Farkındalığı Amaçlıyor

SAÜ Sıfır Atık Projesiyle Farkındalığı Amaçlıyor
30.03.2023
4.316
A+
A-

Sakarya Üniversitesi, geri dönüşümün sağlanması amacıyla 30 Mart “Uluslararası Sıfır Atık Günü” dolayısıyla uyguladığı Sıfır Atık Projesinde birçok çalışmayı hayata geçiriyor.

Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla üniversitemizin uyguladığı İsrafın önlenmesi, oluşan atıkların azaltılması ve geri dönüşümünün sağlanması çalışmaları Sıfır Atık Projesi kapsamında; Üniversitemizde 90.509,5 kg karton, 87.455,5 kg plastik/cam/metal, 31.190 kg elektronik atık ve 381 kg pil geri dönüşüme kazandırılarak, 5.527 kg tıbbi atık ve 7 bin 297 kg tehlikeli atık bertaraf tesislerine gönderildi.

Sakarya Üniversitesi sıfır atık bilinci ve kültürünü yaygınlaştırmayı önemsemekle birlikte tüm personelleri ve öğrencilerinin farkındalığı ve katkılarıyla Sıfır Atık Projesini daha üst basamaklara taşımayı hedefliyor.  Daha temiz bir üniversite ve sürdürülebilir atık yönetimi için sıfır atık hedefine dikkat çekmek ve kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla Sakarya Üniversitesi, öğrencilerini çevre kirliliği hakkında düşünmeye teşvik edip, sıfır atık konusunda toplumsal farkındalığın oluşmasına katkıda bulunuyor.

Sakarya Üniversitesi plastik, cam, metal, kâğıt ve diğer atıkları geri dönüşüme kazandırma çalışmalarını sürdürerek “Atıklarımızı Ayıralım Geri Kazanalım” sloganıyla bugünün gençlerinde ve gelecek nesillerde farkındalık oluşturarak geri kazanımın sağlanması ve bertarafa gönderilecek atıkların azaltılarak çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefliyor.


4.316 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.