SAÜ İletişim Fakültesinden Akreditasyon Başarısı

SAÜ İletişim Fakültesinden Akreditasyon Başarısı
09.05.2023
1.669
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi İletişim ve Tasarımı, Gazetecilik,  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümleri, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından ikişer yıl akredite edilerek Akreditasyon Belgelerini aldı.

Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Emrah Doğan, Prof.Dr. Ümit Kocabıçak, Prof.Dr. Özer Köseoğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Adıgüzel, Dekan Yardımcıları, Bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve İLAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Recep Tayfun ve İLAD Kurucu Üyesi Prof.Dr. Aysel Aziz’in  katılımıyla gerçekleşti.

“İLEDAK’ın Hamurunda Sakarya Üniversitesi’nin Mayası Var”

İLEDAK’ın iletişim fakültelerinin ve bölümlerinin uluslararası standartlara uygunluğunu değerlendiren ve akreditasyon sürecini yürüten bir kurum oluşundan bahseden İLAD Kurucu Üyesi Prof.Dr. Aysel Aziz, konuşmasında “İLEDAK’ın hamurunda SAÜ’nün mayası var” ifadesine yer verdi. İLEDAK’ın amacının kaliteyi arttırmak ve kaliteye inanmak olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Aziz, akreditasyon kazanımında en yüksek yüzdeye sahip olan bir kurumun fakültesine akreditasyon onayı verdiklerini belirtti.

Akreditasyon Belgesi Takdim Törenine Katılan Prof.Dr.Hamza Al, İletişim Fakültesinin almış olduğu akreditasyon belgelerinin kalite standartlarını yükseltmek ve uluslararası düzeyde tanınırlığını arttırmak için yaptığı çalışmaların bir göstergesi olduğunu vurguladı. Prof.Dr. Al, “Bir dış denetçi kurumun  Üniversitemiz İletişim Fakültesini denetlemesi ve onaylaması,  öncelikli ve güçlü olduğumuz akreditasyon konusunda bizleri daha ileriye taşıyacaktır” dedi. Sakarya Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi vizyonu doğrultusunda akredite olmuş bölümlerin sayısının artarak devam etmesini dileyen Rektör AL, başta İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Adıgüzel olmak üzere bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İletişim alanında hızlı bir değişim ve gelişimin yaşandığına dikkat çeken İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Adıgüzel, kazanılan akreditasyon belgelerinin işverenler tarafından daha fazla taktir edilerek mezunların istihdam olanaklarını arttıracağını belirtti.  Akredite olmuş İletişim Fakülteleri  öğrencilerinin ortak bir dili konuşacaklarına vurgu yapan Prof.Dr. Adıgüzel, akreditasyon sürecinde çalışmaların başarı getireceğine inanan ve bu doğrultuda emek veren İletişim Fakültesi akademisyenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

Tören, Akreditasyon Belgesinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber – Fotoğraf: Büşra Atahan


1.669 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.