Sakarya Sinerji Ekibi, SMMMO Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

Sakarya Sinerji Ekibi, SMMMO Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi
09.11.2017
624
A+
A-

Sakarya Sinerji Ekibi, Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Sakarya’daki Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından oluşturulan Sakarya Sinerji Ekibi, “Sakarya İşbirlikleri” gündemiyle 9 Kasım 2017 tarihinde bir araya geldi. Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun teşrifleriyle ve tüm Sakarya Sinerji Ekibi’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Sinerji Ekibinde yer alan kuruluşların faaliyetleri ve güncel işbirlikleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Gerçekleştirilen etkinliğin Sakarya için güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi ve söz sahibi olması için güçlü olunması gerektiğini söyledi. Güçlü bir Türkiye içinse herkese önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Balkanlıoğlu, bunun özellikle yerli ve teknolojik ürünlerin üretilmesi hususunda güçlü bir birliktelikten geçtiğini vurguladı. Sakarya’da oluşturulan birlikteliğin de bu bağlamda önemli bir örnek teşkil ettiğini belirten Balkanlıoğlu, Sakarya Sinerji Ekibi olarak ilimiz genelinde gerçekleştirilen faaliyetler nezdinde memnuniyetini dile getirdi ve ileriki çalışmalar için başarılar diledi.

3+1 ve 7+1 Eğitim Modellerimiz örnek olmaya devam ediyor.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, uzun bir zaman önce 3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri ile yola çıkılan ve Sakarya’da nitelikli istihdamın arttırılması hususunda gerçekleştirilen bu birlikteliğin, bugün çok daha etkin bir hal aldığını dile getirdi. Şu anda Sakarya’daki tüm aktörlerin Sakarya Sinerji Ekibi içerisinde yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Sarıbıyık, bugüne kadar gerçekleştirilen işbirlikleri ile 22 bini aşkın öğrencinin iş dünyasıyla buluşturulduğunu, daha mezun olmadan iş tecrübesine sahip nitelikli bireyler olarak yetiştirildiklerini ve gerçekleştirilen uygulamalar ve olumlu sonuçları ile 3+1 ve 7+1 Eğitim Modellerinin ülkemizde tavsiye edilen örnek modeller haline geldiğini belirtti.

Sakarya Sinerjisi, Sakarya Sinerji Platformu olarak resmileşiyor

Sakarya Sinerji Ekibi’nin, Sakarya Valiliği’nin de onay ve katkılarıyla Sakarya Sinerji Platfomu olarak faaliyetlerine devam etmesinin çok daha faydalı olacağını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, küçük işbirliklerinden, Sakarya için düşünen, sorunlara çözüm arayan, başta ülkemiz olmak üzere Sakarya için katma değer üretmek üzere neler yapılabileceğini tartışan ve farklı aksiyonlar almaya çalışan bir sinerjinin sağlandığını vurguladı.

Kurumlar sinerji toplantısında çalışmalarını aktardılar

İlimizdeki tüm kurumları nitelikli istihdamın arttırılması, mesleki eğitim, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi konularında etkin çalışmalar yürütüyor. Toplantıda iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli istihdamın arttırılması hususunda SESOB’un yürütücülüğünde gerçekleştirilen Çıraklık Arama Konferansı ile ilgili olarak SESOB Başkanı Hasan Alişan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde gerçekleştirilen Mesleki Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Çalıştayı ile ilgili olarak Sakarya İl Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi, SATSO yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Çalışma Barışı Ve Sürdürülebilir Üretimin Şifresi Çözülüyor” projesi ve SATSO etkinlikleri nezdinde SATSO Genel Sekreteri Yiğit Ateş, üniversite öğrencilerinin iş dünyasını tanımaları, iş dünyasının içerisinde yer almalarıyla ilgili çalışmaları nezdinde SakaryaGİAD Başkanı ve TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Korkmaz, Teknokent faaliyetleri ve çalışmalarıyla ilgili Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Sakarya istihdamı, istihdam seferberliği ve İŞKUR faaliyetleri hakkında İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya bilgilendirmelerde bulundu.

“Sinerji” Göz Doldurdu

Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK Elektrikli Araç Yarışları kapsamında yapılan elektrikli araç tüm katılımcıların beğenisini aldı. Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın teknik detaylarını aktardığı Sinerji isimli Elektrikli Aracın üretilecek yeni versiyonu da katılımcılarla paylaşıldı. STK Kurum temsilcilerinden destek sözü alan öğrenciler bu yaz üretilecek yeni versiyonla yarışa katılacaklar.

09.11.2017 – YC


624 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.