Sağlık Bilimleri Fakültesinde Akreditasyon Süreci Başladı

Sağlık Bilimleri Fakültesinde Akreditasyon Süreci Başladı
28.12.2022
4.199
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünün akreditasyon süreci başladı. Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) takım üyeleri tarafından 3 gün süren saha incelemelerinde, yapılan çalışmalar değerlendirme kriterleri açısından ele alındı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile yapılan tanışma toplantısının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin’in yaptığı sunum ile değerlendirme süreci başladı.

Değerlendirmenin ikinci gününde SAÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Özer Köseoğlu ve Prof. Dr. Emrah Doğan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sinem Yıldırımalp, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Abdülkadir Altınsoy ve SAÜ Kalite Geliştirme Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Tuba Canvar Kahveci’nin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından SABAK üyeleri İl Sağlık Müdürlüğü ve Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi temsilcilerinin katılımı ile dış paydaşlarla görüşülerek Sağlık Bilimleri Fakültesinin fiziki altyapısı, eğitim-öğretim ortamları, kütüphane ve kampüs olanakları yerinde incelendi. İncelemede SABAK takım üyeleri Ebelik Bölüm Başkanı, Ebelik bölümü öğretim elemanları, idari personeller ve öğrenciler ile görüştü.

Değerlendirmenin son gününde SABAK Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı tarafından Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve Prof. Dr. Emrah Doğan’ın katılımı Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünün güçlü ve geliştirilmeye açık yönlerini içeren çıkış raporu okundu.

Değerlendirmenin ardından hazırlanacak sonuç raporunun SABAK tarafından Sağlık Bilimleri Fakültesine gönderileceği belirtildi.


4.199 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.