Sağlık Bilimleri Fakültemizden Akreditasyon Başarısı

Sağlık Bilimleri Fakültemizden Akreditasyon Başarısı
26.05.2023
1.012
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından iki yıl akredite edilerek Akreditasyon Belgesini aldı.

25 Mayıs 2023 tarihli Senato Toplantısının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Hamza Al tarafından, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Genel Sekreter Dr. Abdulkadir Altınsoy ve senato üyelerinin huzurunda Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin’e Akreditasyon Belgesi takdim edildi.

Prof. Dr. Aygin, Üniversitemizin tüm bölümlerinin akreditasyon hedefine ulaşmasına katkı sağlamayı akademik ve idari personel olarak önemsediklerini belirterek, “Eğitim sisteminde akreditasyon, akademik kalitenin iyileştirilmesi, eğitim programının kalite güvencesi altına alınması, şeffaflık ve hesap verebilir olmak anlamına gelmektedir. Biz de eğitimde kalitenin sürdürülebilir olması için elimizden geleni yapmaktayız. Bu bağlamda, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Ebelik bölümlerimizin akredite olması Fakültemize daha kaliteli öğrenci gelmesini de sağlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında nitelikli alanlarda iş bulmalarını ve Yüksek lisans yapmalarını da kolaylaştırmaktadır.” ifadelerini kullandı.


1.012 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.