Rektör Elmas’ın 10 Kasım Mesajı

Rektör Elmas’ın 10 Kasım Mesajı
09.11.2011
379
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Ulu Önder Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 73. Yıldönümü Dolayısıyla Yayımladığı Mesaj:

“Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 73. yılında Türk Milleti ve Sakarya Üniversitesi ailesi olarak sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türk vatanını işgal edip parçalamak ve Türk Milletini yok etmek için yola çıkanların  heveslerini kursaklarında bırakan; Türk Halkının malına, canına, dinine, şeref ve haysiyetine kasteden işgalcilere Türk Milleti’nin büyüklüğünü ve gücünü gösteren  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu mücadeleyi sadece Türk Milleti için değil, işgal edilen ve maddi manevi değerleri talan edilen bütün mazlum milletler için başlatmış, yürütmüş ve zaferle sonuçlandırmıştır.

Sergilediği istiklal mücadelesiyle dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir komutan olarak takdire şayan vasfının devlet adamlığıyla da örnek alınacak özellikler göstermesi, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile yüzyıla yön veren dünya liderleri arasında seçkin yerini alması bizim için bir gurur ve övünç vesilesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı milli mücadele ile, Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur. Bu sayfalar, bugün Türk gençliğinin güç ve ilham kaynağıdır. Türk gençliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok anlayarak ve O’nun açtığı yoldan yürüyerek Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaktır.”

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı


379 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.