Program Yöneticileri İle Toplantı

Program Yöneticileri İle Toplantı
04.06.2013
685
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas başkanlığında, lisans programlarının yöneticileri ile bir toplantı düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi’nde 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı sekiz yarıyıllık ders planlarını, birim ve bölümlerin ders içeriklerinde yapabileceği değişikliklerin esaslarını belirtmek üzere Lisans Programı Yöneticileri ile toplantı düzenlendi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Başkanlığında düzenlenen toplantı, Enstitü Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Dekanlar, Dekan Yardımcıları, Yüksekokul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Lisans programlarındaki tüm Bölüm Başkanları katılımı ile gerçekleştirildi.

2023 Hedefine Adım Adım Yaklaşıyoruz

Türkiye’nin 2023 hedefinin yanı sıra Sakarya Üniversitesi’nin de birtakım hedefleri olduğunu ve bu konuda hummalı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “En büyük hedefimiz tüm dünya üniversitelerinden ders içerikleri konusunda akredite alabilmek. Yurtdışına giden öğrencimiz geri geldiğinde dersini saymama gibi bir sorun oluşmaması için birçok üniversiteyle etkileşim ve iletişim içerisindeyiz. Kendi içerimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde artık yurtdışında aldığı derslerin içerikleri tam olarak aynı olmasa bile öğrencimizi o dersi almış kabul edeceğiz. Öğrenci değişim programlarıyla yurtdışına gitmek isteyen birçok öğrenci sırf bu ders sayılmama riskini göze almamak için gitmekten vazgeçiyor. Artık öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla istedikleri ülkelerde eğitim alma imkânına sahip olacaklar” diye konuştu.

2013-2014 Akademik takvimini de açıklayan Rektör Prof. Dr. Elmas, “Yeni eğitim öğretim yılında güz yarıyılı 23 Eylül 2013 tarihinde başlayarak 5 Ocak 2014 tarihinde sona erecek. Bahar Yarıyılı ise 24 Şubat 2014 tarihinde başlayacak ve 31 Mayıs 2014 tarihinde bitecek.” açıklamasında bulundu.

Farklı Bir Konsept Düşünüyoruz

Bahar Şenliklerinin bir hafta gibi uzun bir süreye yayılmasından ötürü final tarihlerinde öğrencilerin performansında yüksek dozda bir düşüşün görüldüğünü dile getiren Rektör Elmas, bahar şenliklerinin kaldırılmasının söz konusu olmadığını fakat konsepti değiştirmeyi düşündüklerini söyledi. Tek konserden ve bir bilim şenliğinden oluşmasını planladıkları şenliklerin çok daha sakin geçmesini arzuladıklarını ifade etti.

Öğrencilerle İç Değerlendirme Toplantısı

Sakarya Üniversitesi’nde 2012-2013 öğretim yılında tüm bölümlerin 3. ve 4. Sınıflarından ortalama 30’ar öğrenciyle iç değerlendirme toplantısı yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. Aytekin İşman, “Birçok olumlu ve olumsuz bilgiler kayda geçirdik. İleride daha az sorun ve çok daha fazla olumlu cevaplar almak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıda Alınan Kararlara Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız…

EBS Revize Duyurusu

04/06/2013 – CP
685 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.