Nitelikli Eleman İhtiyacı Önemli Ölçüde Karşılanacak

Nitelikli Eleman İhtiyacı Önemli Ölçüde Karşılanacak
06.03.2012
377
A+
A-

Başak Traktör Fabrikası Müdürü Kayhan Çalıca, Sakarya Üniversitesi tarafından başlatılan “3+1” sistemiyle sektörün nitelikli eleman ihtiyacının önemli ölçüde karşılanacağını söyledi.

Sakarya Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve Sakarya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sarıbıyık, beraberindeki 3+1 proje ekibinden akademisyenlerle, Türkiye’nin önde gelen Zirai Aletler Sanayi kuruluşlarından Sakarya’daki Başak Traktör Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrika Müdürü Kayhan Çalıca’nın makamında kabul ettiği Sarıbıyık ve akademisyenler fabrika hakkında bilgi aldıktan sonra Meslek Yüksekokullarında başlatılan sistemle ilgili Çalıca’ya bilgi verdi.

Verimlilik Artacak

Doç.Dr. Mehmet Sarıbıyık, meslek yüksekokulları öğrencilerinin 3 dönem okulda, bir dönem ise tamamen işletmelerde eğitim görmesine yönelik çalışmaların tamamlandığını hatırlatarak “ üniversitemiz, mesleki eğitimde önemli bir adım atarak sanayi ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu elemanları, yine sanayi ve iş dünyasıyla birlikte yetiştirmeyi hedeflemiştir. Önümüzdeki dönem öğrencilerimizi iş dünyasına göndermeye başlayacağız. Öğrenciler, üniversite eğitimlerini sektörlerinde pekiştirerek nitelikli bir şekilde mezun olacaklar” şeklinde konuştu.

Nitelikli Eleman Yetersizliği

Başak Traktör Müdürü Kayhan Çalıca, traktör sanayisinin hızla geliştiğine vurgu yaparak “çiftçilerimizin hizmetine sunduğumuz yeni modellerle üretim miktarımızı arttırmaya devam ediyoruz. Başak Traktör’ün köklü bir geçmişi olması, nitelikli elemanlarının üretime büyük katkılar sağlaması fabrikamızın kalitesine yansıyor. Ancak bu kaliteyi devam ettirmek için yetişmiş elemana ihtiyaç da kaçınılmaz bir gerçek. Üretimin sürekliliği ve verimi, nitelikli eleman sayısının artması ve sürekliliğiyle sıkı bir bağ içerisinde, o nedenle meslek yüksekokulu öğrencilerinin eğitimleri içerisinde uygulama ve tecrübe fırsatları yakalayacağı 3+1 sistemini oldukça faydalı görüyorum.” dedi.

Çalıca daha sonra, Doç.Dr. Sarıbıyık ve beraberindekilere fabrikayı gezdirdi.

05/03/2012 – Haber Merkezi

 

 
377 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.