Marka Kent Sakarya Logo ve Slogan Yarışması

Marka Kent Sakarya Logo ve Slogan Yarışması
11.09.2011
687
A+
A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), “Marka Kent Sakarya Logo ve Slogan Yarışması” düzenliyor. Ödüllü yarışmanın son başvuru tarihi 30 Eylül 2011 Cuma.

MARKA KENT SAKARYA LOGO VE SLOGAN YARIŞMASI

HEDEF VE AMAÇ:

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2010-2013 TR 42 Doğu Marmara Bölge Planı Kapsamında  yürütülen “Marka Kent Stratejik Kalkınma Planının” geniş kitlelere duyurulması, tanıtımı, kamuoyunda benimsenmesini sağlamaktır. Değerlendirme neticesinde başarılı bulunacak tasarım ya da tasarımlar, söz konusu illerin resmi ve genel kabul görür logo ve sloganları olarak kullanılacaktır.

YARIŞMA KOŞULLARI:

 • Yarışma, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde  “Logo ve Slogan” olarak tek kategoride organize edilmektedir.
 • Logo ve slogandan oluşan tasarımlar  bölgesel değil illeri kapsayacak şekilde olacaktır.
 • Yarışmaya amatör ve/veya profesyonel herkes katılabilir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • İstekliler  yarışmaya,  her il için en fazla 2 (iki) çalışma ile katılabilecektir.
 • Bir yarışmacı birden fazla il için başvuruda bulunabilecektir.
 • Yarışma katılımcıları web sitemizde yer alan  başvuru formunu doldurarak  çalışmalarının özgün ve kendilerine ait olduğunu, daha önce hiçbir yarışma için kullanılmadığını, logo ve sloganların hiçbir yerde sergilenmediğini ve  bu yarışma sonuçlanıncaya kadar başka bir mecrada kullanılmayacağını ve bu başvuru rehberinde yer alan hükümleri eksiksiz olarak kabul ettiklerini belirtirler.
 • Daha önce kullanılan herhangi bir çalışmadan kopya olduğu ya da küçük değişiklikler ile yeniden yapıldığı, veya başka logo ya da sloganları çağrıştırdığı, yahut mevcut tasarımlarla benzerlik taşıdığı tespit edilen çalışmalar Seçici Kurul tarafından değerlendirme dışı bırakılırlar. Bu durumun yarışma sonrasında tespit edilmesi halinde, söz konusu çalışma ödül almış ise, katılımcı ödülünü iade etmek zorundadır. İptal edilen ödül, diğer katılımcıların durumunu hiçbir şekilde etkilemez.
 • Hukuka, ahlaka ve kamu düzenine aykırılık teşkil eden tasarımlar yarışma dışı bırakılırlar. Yarışmacıların, tasarımın mahiyetine ilişkin değerlendirmeye itiraz hakkı söz konusu değildir.
 • Seçici Kurul, yarışmayı sebep göstermeksizin sonlandırabileceği gibi, liyakat usulüne göre tasarımların hiçbirine ödül vermeyebilir.
 • Logo ve Slogan yarışması için aranan koşullar şunlardır:
 • Tasarlanacak logo ve sloganlar, “EK 1”de açıklanan kapsama uygun olmalıdır.
 • Tasarlanacak logo ve sloganlar Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeri için ayrı ayrı tasarlanmalıdır.
 • Slogan en fazla 5 kelimeden oluşmalıdır.
 • Tasarımlarda renk, form ve unsur sayısı yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Öte yandan, logoların farklı boyutlarda ve farklı materyaller üzerinde kullanılabilir olması göz ardı edilmemelidir. Tasarımlar, her türlü basılı materyal (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, v.b.) üzerinde kullanılmak üzere dört renkli baskı tekniğine (ofset-trigromi) uygun olmalı ve dijital ortamlarda da kalite kaybı olmadan kullanılabilmelidir. Ayrıca, tasarımlar şapka, tişört, çanta, havlu, rozet, bayrak, anahtarlık, plaket/şilt ve benzeri her türlü tanıtım/promosyon ürünü ile pankart, poster gibi açık hava materyalleri üzerine de uygulanabilir olmalıdır.
 • Logo Tasarımlar siyah-beyaz ve gri tonlama baskıda görünüm/çözünürlük kaybına uğramamalı, leke dengesi olarak anlaşılır sonuç vermelidir.
 • Logo ve slogan tasarımları web sitesine yüklenirken, logo ve sloganı anlatan kısa bir açıklama eklenecektir.
 • Logo Tasarımlar, yukarıda bahsedilen çıktıların yanı sıra, Adobe Photoshop, Corel Draw ve Adobe Illustrator gibi yaygın kullanımda olan yazılımlardan biri ile hazırlanmış dosyaları ve azami çözünürlükte kaydedilmiş JPEG/GIF/PNG uzantılı versiyonları ile birliktevbu sitede yer alan başvuru formuna yüklenecektir. Logonun yükleme esnasında teknik nedenlerle değişime uğraması halinde yarışmacının itiraz hakkı söz konusu değildir.

 

SEÇİCİ KURUL:

Seçici Kurul, MARKA tarafından her il için aşağıda isimleri belirtilen kurumlardaki temsilcilerden oluşturulacaktır. MARKA, değerlendirme toplantısına katılmayan seçici kurul üyesi yerine kurum gözetmeksizin bir başka üye belirleme ve yarışma sonucunun açıklanma gününü değiştirme hakkına sahiptir. Yarışmacıların kurulun yapısı, üye sayısı ve üyeler hakkında itiraz hakkı söz konusu değildir.

Seçici Kurul
İl Kültür Turizm Müdürü
İl Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi
İl Genel Meclisi Temsilcisi
Belediye temsilcisi
Üniversite Öğretim üyesi
STK temsilcisi
MARKA Temsilcisi
Logo ve Slogan Konsept Danışmanı

ÖDÜLLER:

Teslim edilen çalışmalar her ilde yer alan Seçici Kurullar tarafından değerlendirilecek ve halk oylamasına sunulmak üzere 5 çalışma seçilecektir. Bu 5 çalışma  halk oylamasına sunulacak ve halk oylaması  sonucunda dereceye giren yarışmacılara verilecek ödüller aşağıdaki gibi olacaktır. Halk oylamasının yapılma usul ve şartları Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği tarafından belirlenecektir.

Her il için Birinci çalışmaya 7.500 TL,

Her il için İkinci çalışmaya 5.000 TL,

Her il için Üçüncü çalışmaya 3.000 TL

 

 

TAKVİM:

Son Teslim Tarihi : 30 Eylül 2011 saat 17.00
Seçici Kurulun Değerlendirmesi : 3-7 Ekim 2011
Halk Oylaması : 7 Ekim – 7 Kasım 2011
Halk Oylamasının Sonuçların Açıklanması: 7 Kasım 2011

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren MARKA’ nın resmi internet sitesinde (www.marka.org.tr) duyurulacaktır.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Katılım için:

http://www.marka.org.tr/markakentsakarya/default.asp

 
687 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.