Kariyer Sokağı

Kariyer Sokağı
27.02.2017
575
A+
A-

Sakarya Üniversitesi ‘Üniversite-Sanayi İşbirliği Topluluğu’ tarafından ‘Kariyer Sokağı’ etkinliği düzenledi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas konuk olarak katılırken, Beymen Operasyon Mükemmellik ve Süreç Geliştirme Müdürü Bahar Yıldırım ve PWC Firması Müdür Yardımcısı Cemil Taşkın konuşmacı olarak katıldı.

Öğrencilerimize yetkinlikler kazandırmak için çalışıyoruz

Üniversitede öğrenciler tarafından yapılan tüm etkinlikleri destek verdiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Sakarya Üniversitesi olarak yaptığımız bütün işler evrensel normlara uygun yapılıyor. Şuan Türkiye’nin bölümleri akreditasyon alan üniversiteler sıralamasında birinci sıradayız. Avrupa Kalite Ödülü alan tek üniversiteyiz. Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin, sınıf içi eğitimin yanında sınıf dışı ortamlarda yetkinlik kazanması çalışıyoruz. Başarılı bir toplantı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Tekstil, Türkiye ekonomisinin lider sektörlerinden biri

Konuşmasına Dünya ve Türkiye’de tekstil sektörünün gelişimini tanımlayarak başlayan Bahar Yıldırım, “Tekstil sektörü en fazla küreselleşmiş endüstrilerden biri olmuştur. Şuan Çin dünyanın önde gelen tekstil ihracatçılarındandır. Türkiye’de ise 1950 yılında başlayan özel sektör yatırımları, 1990 yılında yüzde 90’nın üstüne çıkmıştır. Şuan Türkiye ekonomisinin lider sektörlerinden biridir. İhracat gelirinin yüzde 23’ünü oluşturmaktadır” diye konuştu.

Öğrencilere üniversite eğitimi sonrası kariyer planlaması yolunda tavsiyelerde bulunan Yıldırım, “İş seçimi sürecinde ilk olarak yapmanız gereken çalışmak istediğiniz sektörü ve sektörün geleceğini iyi değerlendirmelisiniz. Sonraki adım ise çalışacağınız firmanın kurumsal olması çok önemli. Çünkü yeni mezun bir öğrenci mesleğini işin içindeyken öğrenir,  bu yüzden iş hayatına ilk adımları atarken yanında daha tecrübeli bir yol göstericinin olması yolunu kaybetmemesi için çok önemlidir. En başta yapılması gerekenlerin başında da para ve pozisyon kaygısı olmadan çalışmak olmalı ve yaşam boyu öğrenme bir felsefe edinilmeli” dedi.

Toplantının ikinci bölümünde konuşan Cemil Taşkın, öğrencilere öğrencilik dönemi, iş hayatına geçiş ve iş hayatında yaşadığı deneyimleri öğrencilere aktardı. ,Taşkın konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Etkinliğin sonunda konuşmacılara plaket takdim edildi.

27/02/2016 – MA
575 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.