Kabuğunu Kıran Girişimler

20 Aralık 2017

Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından “Kabuğunu Kıran Girişimler” isimli bir etkinlik düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından düzenlen “Kabuğunu Kıran Girişimler” isimli etkinliğe, Healerbit kurucu ortağı Ferhat Babacan, Cimri.com Genel Müdür Yrd. Hüseyin Öğüt ve Others App kurucu ortağı Samed Torun konuşmacı olarak katıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi  ve Girişim Atölyesi Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Umut Sanem Çitçi, Adaptto olarak amaçlarının ‘Girişimcilik’ üzerine yapılacak etkinliklere destek vermek olduğunu belirtti. Yrd. Doç. Dr. Çitçi katılımcılara teşekkürlerini iletti.

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu Girişimcilik ve Proje Geliştirme Takım Kaptanı ve Healerbit kurucu ortağı Ferhat Babacan konuşmasına “Fırsatlar kovalandıkça katlanır” sözleriyle başladı. Firmasının kuruluşundaki süreçleri aktaran Babacan öğrencilere, sadece bir fikrin değil, her zaman yeni fikirlerinin bulunması gerektiğini söyledi.

“Girişimci de doğulur, girişimci de olunur” sözleri ile öğrencilere iş hayatından bilgiler veren Cimri.com Genel Müdür Yrd. Hüseyin Öğüt, ‘Start-up ‘ruhu taşıyan herkesin girişimci olabileceğini ifade etti.

Girişimlere başlamadan önce mutlaka pazar ölçümü yapılmasını öneren Others App kurucu ortağı Samed Torun, “pazara giriş öncesi deneme yapmaktan korkmayın” dedi.

20.12.2017 – YC

438 kez görüntülendi.
20 Aralık 2017 - 14:59