İki Komşu Üniversiteden Kurumsal İş Birliği

İki Komşu Üniversiteden Kurumsal İş Birliği
08.03.2023
1.424
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Düzce Üniversitesi (DÜ) arasında ortak bilimsel çalışmaların yapılmasını içeren bir iş birliği protokolüne imza atıldı.

Sakarya Üniversitesi Senato Salonunda gerçekleşen imza törenine; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Sakarya Teknokent Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu ve DÜ Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdurrahim Aydın katıldı.

Her iki üniversitenin bilim insanları tarafından ortak araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının yapılması amaçlanan protokol çerçevesinde; SAÜ ve DÜ kriz anlarında arama kurtarma faaliyetlerinde ortak hareket etme, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK ile ilgili ortak projeler geliştirme, Teknokentlerin birlikte çalışması ve laboratuvarların ortak kullanımı konusunda birlikte çalışacak.

SAÜ ve DÜ arasında kurumsal iş birliği sağlayacak ve Üniversitemizin ‘Araştırma Üniversitesi’ olma hedefinde önemli bir destek sağlayacak bu protokol çerçevesinde iki üniversitenin ortak proje, araştırma ve eğitim imkanlarından karşılıklı yararlanarak ortak hareket edilmesi kapsamında kaynak ve imkanlar karşılıklı olarak kullanıma açılacak. Anlaşma çerçevesinde iki üniversite için sürdürülebilirlik çalışmalarının yapılması ve iş birlikleriyle iki şehrin istihdamına katkı sağlanacak.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Al, DÜ Rektörü Prof. Dr. Sözbir’e yapacakları ortak çalışmalardan dolayı memnun olduklarını söyleyerek, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.


1.424 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.