İftar Yemeği

İftar Yemeği
02.08.2013
399
A+
A-

Sakarya Üniversitesi TÖMER’de Yaz Okuluna devam eden öğrenciler için iftar yemeği düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi TÖMER’de öğrenim gören öğrenciler için çeşitli iftar programları düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından  Türkçe Yaz Okulu öğrencileri’ne iftar yemeği verildi. SAÜ Kampüs Otel’de gerçekleştirilen iftar yemeğine, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken,Sakarya TÖMER Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Altun, Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Arif Bilgin, Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Haşim Şahin, Okutmanlar Özlem Yahşi Cevher, Betül Ademler, Ramazan Kahraman ve Yunus Emre Enstitüsü’nden Okutman Ayşegül Tanrıverdi katıldı.

İkinci iftar yemeğide Sakarya Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi tarafından düzenlendi.

Program; protokol ve davetlilerin oruçlarını açmasının ardından Sakarya Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi Başkanı İlyas Serenli’nin konuşması ile devam etti. Sakarya Müftüsü İlyas Serenli konuşmasında; “Bizlere Rabbimizin birer emaneti olan çocuklarımızın ülkemize ve topluma faydalı, sağlıklı, eğitimli ve donanımlı bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Gözümüzün nuru çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır” sözlerine yer vererek böyle bir organizasyonda misafirlerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Üçüncü program, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yemekhanesi’nde  31 Temmuz Çarşamba günü düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi akademik ve idari personelini aileleriyle katıldığı iftar programına şu an Sakarya Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde öğrenim gören ve önümüzdeki öğretim yılında öğrenimlerini devam ettirecek olan toplam otuz altı Kazakistan’lı öğrenci, ayrıca Kırgızistan’dan misafir sekiz öğrencinin katıldığı iki yüzü aşkın katılımcıyla gerçekleşti.

Dördüncü program ise, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orman Park’ta düzenlenen iftar yemeğine, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hacı Mehmet Günay, Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Süleyman Akkuş, Sakarya TÖMER Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Altun, Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Erdal Özcan, Sakarya TÖMER Yönetim Kurulu Üyesi Doç.Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Doç.Dr. İsmail Güleç, Okutmanlar Özlem Yahşi Cevher, Betül Ademler, Ramazan Kahraman, Yunus Emre Enstitüsü’nden Okutman Ayşegül Tanrıverdi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Koordinatörü Alpay Şirin katıldı.

05/08/2013 – YC

 
399 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.