Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 30°C
Az Bulutlu

İç Değerlendirme Süreci

İç Değerlendirme Süreci
04.12.2012
233
A+
A-

Sakarya Üniversitesi’nde İç Değerlendirme Süreci 3-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sakarya Üniversitesinde sürdürülen Eğitim Kalitesini Geliştirme adımlarından biri olan iç değerlendirme süreci, 3 – 7 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu sürecin amacı, eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürekli iyileştirilmesi amacıyla alınan kararların ve yapılan uygulamaların yayılımını gözlemlemek ve değerlendirmektir.

İç değerlendirme çerçevesinde, “Öğrenciler, Program Eğitim Amaçları, Program Kazanımları, Ders Öğrenme Kazanımları, Eğitim Öğretim Ortamları, İçerik Sunumu, Karar Alma ve Organizasyon Süreçleri” ana başlıklarında birimlerin yaptığı öz değerlendirmeler gözden geçirilecektir.

Bu amaçla, örnekleme ile seçilen fakültelerimizin bazı bölümlerinde, yerinde ziyaretler yapmak üzere üniversitemizin çeşitli birimlerinden öğretim elemanları arasından üçer kişilik değerlendirme takımları oluşturulmuştur. Değerlendirme yapılacak birimlerde dekan, bölüm başkanı, öğretim elemanları ve öğrenciler ile görüşmeler yapılacaktır. Yapılacak görüşmelerde eğitim öğretim bilgi sistemi web sayfasında yer alan bilgiler esas alınacaktır.  Çalışmalara katkı vermek üzere, her değerlendirici takımında Eğitim Fakültesinden bir öğretim üyesi bulunmaktadır. Bu değerlendiricilerle birlikte yapılan çalışmalara eğitim-öğretim değerlendirme ve geliştirme konularında işbirliği yaptığımız ABD Governers State Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Deborah E.Bordeleon ve Bölüm Başkanı Prof.Dr.Colleen M.Sexton katılacaklardır.

Ziyaret edilecek birimler ve takvim aşağıda verilmiştir.

3 Aralık 2012 Pazartesi

10:00 – Başlangıç Toplantısı

13:30 – Güzel Sanatlar Fakültesi (Resim Bölümü)

16:00 – Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi (Bilgisayar Mühendisliği Bölümü)

4 Aralık 2012 Salı

09:00 – Mühendislik Fakültesi (Gıda Mühendisliği Bölümü)

13:30 – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İktisat Bölümü, Kamu Yönetimi Bölümü)

16:00 – İşletme Fakültesi (İşletme Bölümü, Turizm İşletmeciliği Bölümü)

5 Aralık 2012 Çarşamba

09:00 – Fen-Edebiyat Fakültesi (Kimya Bölümü, Coğrafya Bölümü, Felsefe Bölümü)

6 Aralık 2012 Perşembe

09:00 – Eğitim Fakültesi (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü)

13:30 – İlahiyat Fakültesi

13:30 – Teknoloji Fakültesi (İnşaat Mühendisliği Bölümü)

7 Aralık 2012 Cuma

Sonuç ve Değerlendirme Toplantısı

 

//

04/12/2012
233 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.