Florida Atlantik Üniversitesi İşbirliği

Florida Atlantik Üniversitesi İşbirliği
12.09.2013
643
A+
A-

Sakarya Üniversitesi ile Florida Atlantik Üniversitesi arasından akademik işbirliği protoklü imzalandı.

Florida Atlantik Üniversitesi ile akademik işbirliği protokolü imzalayan Sakarya Üniversitesi uluslararası işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor.

Önümüzdeki eğitim yıllarında hayata geçirilecek olan değişim protokolünü imzalamak üzere Florida Atlantik Üniversitesinden bir grup akademisyen, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı ziyaret etti. Sakarya Üniversitesinin akademisyen değişimi çerçevesinde Florida Üniversitesiyle imzaladığı protokole göre, Florida Üniversitesi öğretim üyeleri, Sakarya Üniversitesinde çeşitli alanlarda dersler verebilecek. Üniversitelerarası karşılıklı öğrenci değişimi ve ortak akademik projeler gerçekleştirilecek. Protokolün gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra en kısa zamanda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Florida Atlantik Üniversitesinden gelen 12 kişilik heyet Sakarya Üniversitesinin geçmiş dönemlerde gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar ve uygulamaya koyduğu projeler hakkında bilgi edindi. Heyette Edebiyat ve Sanat Fakültesi ve Hemşirelik Yüksekokul Dekan Yardımcıları, Mühendislik Fakültesi Dekanları, Görsel Sanatlar ve Sanat Tarihi, Kamu Yönetimi, İşletme Fakülteleri öğretim üyeleri de yer aldı.

Rektör Elmas: “Bilimsel Gelişim İçin Şart”

İmzalanan protokolün Sakarya Üniversitesi’nin vizyonunu genişleteceğini belirten Rektör Elmas, “Üniversitemiz bilimsel gelişme için her türlü projeyi desteklemektedir. Bu destekler aynı zamanda gelişen dünya şartlarında bir gereklilik halini almıştır. Akademisyen değişiminin öğretim üyeleri ve öğrencilerin ufkunu geliştireceğinden eminiz. İmzaladığımız bu protokolün bilgi, tecrübe ve kültür paylaşımına hizmet etmesinden mutluluk duyacağız” diye konuştu.

12/09/2013 – CP
643 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.