En Soğuk 28 Şubat

En Soğuk 28 Şubat
01.03.2016
997
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğu ve Üniak Öğrenci Topluluğu tarafından ‘En Soğuk 28 Şubat ‘ isimli bir konferans düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Star Gazetesi yazarı Yakup Köse ve Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay konuşmacı olarak katıldı. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’un dinleyeciler arasında yer aldığı konferansta Köse ve Alpay 28 Şubat sürecini o dönemde yaşanılanların bıraktığı izleri anlattı.

Bu davaya bağlı kalmalısınız

Konuşmasına benim ‘28 Şubat’la ilgili bir hatıram yok, hayatım var’ diye başlayan Köse “Bizler o dönemlerin şahidiyiz, şahit olduğumuz şeyleri de sizlere, bir daha yaşanmaması için anlatmakla mükellefiz” diye konuştu. 28 Şubat’ın bitmeyeceğini ve kendini sürekli yenileyeceğini vurgulayan Köse, SAÜ’lü öğrencilere ‘’Bu davaya bağlı kalmalısınız’’ diyerek sözlerine son verdi.

28 Şubat’ı konuşurken kendi tarihimizi konuşuyoruz

28 Şubat’ı sadece o dönem ki hükümete değil bütün topluma karşı açılan bir savaş olarak değerlendiren Alpay, ‘’Dünyanın her tarafında artık küresel bir 28 Şubat dalgası işler hale gelecek şeklinde propagandalar yapılıyordu’’ dedi. Öğrencilere 28 Şubat’la ilgili bilgi veren Alpay, ‘’Burada 28 Şubat’ı konuşurken kendi tarihimizi konuşuyoruz. Kendi ülkemizi, kendi toplumumuzu, kendi geleceğimizi konuşuyoruz’’ dedi.

Son olarak öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kenan Alpay ve Yakup Köse’ye, Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğu ve Üniak Öğrenci Topluluğu tarafından hediye takdim edildi.

01/03/2016 – KA/BÖ
997 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.