Devlet Konservatuvarı Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Devlet Konservatuvarı Mezuniyet Töreni Gerçekleşti
26.08.2022
828
A+
A-

Devlet Konservatuvarı Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Devlet Konservatuvarı’nda mezuniyet coşkusu yaşandı.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet coşkusuna Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri ortak oldu.

Törende açılış konuşmasını yapan Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak, “Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ailesi olarak bu yıl 18. mezunlarımızı vermenin gururu içerisindeyiz. Hepinizin bildiği gibi mezunu olduğunuz okulunuz, size sadece bir eğitim kurumu olarak yaklaşmadı. Bir aile gibi sarıp sarmaladı. Bu nedenle hem şahsım hem de tüm akademik kadromuz adına rahatlıkla söyleyebilirim ki; size her zaman kapımız ve gönlümüz açık. Ne zaman isterseniz, güler yüzümüzle ve dumanı üstünde sıcacık çayımızla sizleri misafir ederiz.” ifadelerinde bulundu.

Mezun olan öğrencilerin yaptıkları değerli çalışmalarla üniversitenin gurur kaynağı olduğunu belirten Müdür Sazak, “Organize edilen konser, gösteri ve etkinlikler konservatuvarımızın gücünü ortaya koydu. Yaptığınız bu çalışmalar sizlerden sonra gelecek arkadaşlarınıza da rehberlik edecek.” dedi. Velilere seslenen Prof. Dr. Sazak, “Değerli velilerimiz, bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler olarak yetiştirdik. Öğrencilerimizin üzerinde emekleri olan başta ailelerimize ve akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Kendinize İnanın, Güvenin

Prof. Dr. Nilgün Sazak, konuşmasını sonlandırırken, “Hiç unutmayın; dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç ama hiç vazgeçmeyin. Mutlaka ve mutlaka fark yaratın, iz bırakın. Ben sizin gibi sevgi ve saygı dolu, ahlaklı ve erdemli kişilerle dört yıl geçirmekten dolayı çok mutluyum. Akla, bilime ve sanata dayalı çağdaş uygarlık yolunda ‘Konservatuvar Mezunu’ kimliğinizi onur duyarak taşımanızı diliyorum. Sizleri sevgiyle uğurluyoruz. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Devlet Konservatuvarı birincisi Mert Onursal, ikincisi Servet Nergiz, üçüncüsü Berat Güleryüz oldu. Konservatuvar birincisinin konuşması ve diploma yemininin ardından protokol ve hocalar tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Kep atarak mezuniyet coşkusu yaşayan mezunlar, aileleri ve hocalarıyla fotoğraf çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdiler.

 
828 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.