Beşir Ayvazoğlu ile “Yazarak Yaşamak” Üzerine

Beşir Ayvazoğlu ile “Yazarak Yaşamak” Üzerine
15.05.2022
1.097
A+
A-

Sakarya Üniversitesi SAÜFEST bünyesinde düzenlenen KitapFest’te Beşir Ayvazoğlu konuk oldu. “Yazarak Yaşamak” isimli söyleşide Ayvazoğlu, “Bu yazarlık macerası okuma macerası ile başlayan bir süreçtir. Bazı okuduğunuz şeyler çok hoşunuza gider ve siz de yazma eğilimi gösterirsiniz.” dedi.

Sakarya Üniversitesi SAÜFEST bünyesinde düzenlenen KitapFest’te birbirinden seçkin yazarlar ağırlanmaya devam ediyor. KitapFest’in konuklarından biri olan Beşir Ayvazoğlu ile konferans çadırında gerçekleşen söyleşide “Yazarak Yaşamak” üzerine konuşuldu. Usta kalem, “Bu yazarlık macerası okuma macerası ile başlayan bir süreçtir. Bazı okuduğunuz şeyler çok hoşunuza gider ve siz de yazma eğilimi gösterirsiniz.” dedi.

Ayvazoğlu yazarlığa başlama serüveninin ortaokulda başladığını ifade etti. Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun romanlarını özellikle okuduğunu belirten Yazar Ayvazoğlu, ”Çocukluk zamanlarımda okurken zevk aldığım müthiş romanları, bana büyük zevk veren şeyin ne olduğunu hatırlamak için tekrar okuyorum.” ifadesini kullandı.

Çocuk kitaplarının bile aslında bir ideolojiyle yazıldığını anlatan Yazar, “Barbaros kardeşleri anlatan romanlar vardır. Denizcilerin, korsanların anlatıldığı… Onları okuduğumda o kadar etkilendim ki o yaşıma kadar hiç deniz görmemiştim. Oturdum tam iki okul defteri dolduracak kadar bir korsan romanı yazdım. O zamanlardan korsan romanı yazmaya teşebbüs etmiş çılgın bir yazarla karşı karşıyasınız.” diye konuştu.

Söyleşi etkinliğinden sonra Ayvazoğlu, Alfa Yayınları standında okurları ile imza etkinliğinde buluştu.

Haber: Selin Işık

Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar
1.097 kez görüntülendi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.