Bahadır Yenişehirlioğlu SAÜFEST’teydi

Bahadır Yenişehirlioğlu SAÜFEST’teydi
12.05.2022
891
A+
A-

Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) düzenlediği SAÜFEST’e oyuncu, hukukçu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu konuk oldu. SAÜFEST etkinliğinin önemini anlatan Yenişehirlioğlu, “Türkiye’de gün geçtikçe kitap fuarları daha da yaygınlaştı fakat böyle nitelikli ve saygın bir projeye son dönemde rastlamak mümkün değil.” dedi.

Sakarya Üniversitesinin tertiplediği altı farklı festivali kapsayan SAÜFEST, seçkin yazarları konuk etmeye devam ediyor. SAÜFEST’in alt kategorisi olan KİTAPFEST’e oyuncu, hukukçu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu konuk oldu. Bahadır Yenişehirlioğlu’nun söyleşisi SAÜ Konferans Çadırında gerçekleşti.

Sakarya Üniversitesinin ‘bahar şenliği’ anlayışına yeni bir bakış açısı getirerek eğlenceye kitap, bilim ve kariyeri eklemesini takdir eden Yenişehirlioğlu, “SAÜFEST çok akıllıca, çok güzel olmuş. Bir kültür şenliği kapsamında farklı farklı etkinliklerin icra edildiği güzel bir organizasyon olmuş. Emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“Güneş doğuyorsa ve ben sağlıklıysam her şeyi halledebilirim”

Konuşmasına gülümsemenin ve mutluluğun önemini anlatan oyuncu, hukukçu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, “En sıkıntılı olduğum en mutsuz olduğum zamanlarda bile gülümserim. Gülümsemenin çok önemli olduğuna inanırım.” dedi ve ekledi, “Güneş doğuyorsa ve ben sağlıklıysam her şeyi halledebileceğimi düşünürüm.”

Okumaya çok sevdiğini ve öğrenmeye çok meraklı olduğunu anlatan Yenişehirlioğlu, “Annem okumayı çok severdi ve hayata tutunmanın yolunu kitapla bulmuştu.” diyerek “Şu anki gençlerin okumamasının sebebi anne ve babaların kitap okumaya düşkün olmamasından kaynaklıdır. Çünkü çocuk ailesini örnek alır.”

“Kalifiye insan olmanın yolu aileden geçer”

Eğitimin ve okumanın öneminden bahseden Bahadır Yenişehirlioğlu, “Aldığınız eğitimlerde hayatınızı geçindirmek için yaptığınız okumalar bize bir meslek sağlayabilir. Ama bizim kalifiye bir insan olmamızı sağlamaz.” dedi ve ekledi “Kalifiye insan olmanın yolu aileden geçer ve daha sonra kişinin kendini geliştirmesi ve yapılandırmasından geçer.” ifadesinde bulundu.

Haber-Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar
891 kez görüntülendi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.