Araştırmacılarımıza Uluslararası Hibe Programları Hakkında Bilgi Verildi

Araştırmacılarımıza Uluslararası Hibe Programları Hakkında Bilgi Verildi
25.05.2023
924
A+
A-

Ufuk Avrupa Programı kapsamında sunulan hibe fırsatları ve başvuru süreçlerine ilişkin TÜBİTAK destekleri Üniversitemizin akademisyenleri ve araştırmacıları ile paylaşıldı.

Araştırma Dekanlığı koordinatörlüğünde, üniversitemizin akademisyenlerine ve araştırmacılarına yönelik hazırlanan ‘Uluslararası Hibe Programları Bilgilendirme Etkinliği’ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Üniversitemizin Rektör Yardımcısı ve Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emrah Doğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu’nun katıldığı toplantıda, Ufuk Avrupa Programı kapsamında Marie Curie ve Avrupa Araştırma Konseyi gibi bireysel hibe desteklerinin yanı sıra, konsorsiyum destekleri de aktarıldı.

Uluslararası proje başvuru süreçlerinde, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) sağladığı, konsorsiyum kurma amaçlı seyahat ve organizasyon desteği, proje yazma ve sunma eğitimi desteği, proje yazdırma eğitimi ve proje ön değerlendirme desteği gibi imkanlar da sunuldu.

Etkinliğin son bölümünde, yakın zamanda Üniversitemizde lansmanı yapılacak olan ‘Araştırma Destek Sistemi’ de kısaca tanıtıldı.


924 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.