Akit (11 Şubat 2014) : Altın fetret dönemine girdi

Akit (11 Şubat 2014) : Altın fetret dönemine girdi
11.02.2014
417
A+
A-

“Altın fetret dönemine girdi”

Prof. Dr. Aziz Kutlar

SAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutlar, altının ons fiyatındaki artışa ilişkin, “Altınla ilgili şu anda fetret dönemi yaşanıyor. Açıkçası altınla ilgi çok fazla, yükselme beklentimiz yok” dedi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Kutlar, hafta başında güne bin 266 dolar seviyesinden başlayan altının ons fiyatının, bin 270 doları aştığını söyledi. “Altınla ilgili şu anda fetret dönemi yaşanıyor” diyen Kutlar, “Altın fiyatları muhtemelen çok fazla çıkmayacak, düşme eğilimi mutlaka olacaktır. Açıkçası altınla ilgi çok fazla yükselme beklentimiz yok” ifadelerini kullandı.

Kutlar, son zamanlardaki istikrarsızlıkların altın fiyatlarını olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, “Altın epey değer kaybetti, geçen yıl neredeyse herkese kaybettirdi. Bunun telafisi gibi düşünmek lazım. O yüzden çok aşırı yükselmesini beklemiyoruz” şeklinde konuştu.

Yatırım yapmayı düşünenlerin altına karşı ihtiyatlı olması gerektiğini vurgulayan Kutlar, fiyatların gidip geldiğini; ancak geçen yılki gibi düşüş beklemediklerini sözlerine ekledi.

Akit Gazetesi : 11 Şubat 2014

Yazıyı Yeni Akit’in  web sayfasından okumak için tıklayınız..
417 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.