2019 Yılında Desteklenen Sakarya Üniversitesi Projeleri

2019 Yılında Desteklenen Sakarya Üniversitesi Projeleri
25.10.2019
4.427
A+
A-

2019 Yılında TÜBİTAK, TÜBİTAK & Royal Academy of Engineering, MARKA ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Sakarya Üniversitesi projeleri açıklandı.

SAÜ tarafından yürütülen projeler ve ilgili öğretim üyelerinin sıralaması şöyle:

TÜBİTAK – 5190030 – Prof. Dr. Akın Akıncı; “Termoplastik İç Trim Parçalarında  Köpüklendirici Katkı Malzemeleri Kullanılarak Yeni Formül Geliştirilmesi, Parça Ağırlığı ile Enjeksiyon Çevrim Süresinin Azaltılması ve Parça Yüzeyi İyileştirilmesi”

TÜBİTAK – 218S767 – Doç. Dr. Ahmet Bülent Yazıcı; “Kannabis Kullanım Bozukluğu Hastalarında Gastrointestinal Sistem (GİS) Hormonları ile Agresyon ve Aşerme Arasındaki İlişkinin İncelenmesi”

TÜBİTAK – 119E077 – Prof. Dr. Ahmet Özmen; “Çoklu Kamera Görüntülerinin Evrişimsel Sinir Ağları (Cnn) ve Makine Öğrenmesi Teknikleri ile İşlenerek Sakarya Şehri için Özelleştirilmiş bir Trafik Planlama Sisteminin Geliştirilmesi”

TÜBİTAK – 119Z788 – Prof. Dr. Ahmet Tutar; “Bromokamfenlerin Etkin Sentezi, Suzuki Kenetlenme ve Yer Değiştirme Reaksiyonları ile Yeni Türevlerin Sentezi”

TÜBİTAK – 119Y041 – Doç. Dr. Beyza Ustaoğlu; “Akdeniz Bölgesi’nde İklim-Tarım İlişkisinin İncelenmesinde Atmosferik Salınımların Etkisi”

TÜBİTAK – 218K619 – Doç. Dr. Emel İslamoğlu; “Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin İstihdam Edilebilirliğini Arttırmaya Yönelik ‘3+1’ Programlarının Etkilerinin Ölçülmesi ve Bu Programların Geliştirilmesi”

TÜBİTAK – 119E284 – Doç. Dr. İrfan Yazıcı; “Küçük Güçlü Rüzgâr Enerji Sistemleri İçin Yeni Bir Maksimum Güç Noktası Takibi Yapısının Geliştirilmesi”

TÜBİTAK – 119M164 – Prof. Dr. Kemalettin Yılmaz; “Havalimanı Pistlerinde Donmayı Engellemek Amacıyla Elektriksel İletken Beton Üretiminin Araştırılması”

TÜBİTAK – 119Z082 – Prof. Dr. Mahmut Özacar; “Ftalosiyaninler ve Porfirinlerin Birlikte Kullanıldığı Yüksek Verim Özellikli Boya Duyarlı Güneş Pillerinin Geliştirilmesi”

TÜBİTAK – 118Y515 – Dr. Öğr. Üyesi Meral Yurtsever; “Gıdalardaki Mikroplastik Kirliliğinin İncelenmesi”

TÜBİTAK – 119K568 – Doç. Dr. Mustafa Çağlar Özdemir; “Üniversite Öğrencileri İçin Yoksulluk Tespit Ölçeği Geliştirilmesi Projesi”

TÜBİTAK – 218K394 – Prof. Dr. Mustafa Kemal Şan; “Türkiye’de Önyargının Doğası: Tanımlar (Stereotipler), Vakalar, Kültürlerarası İletişimi Etkileyen Çok Boyutlu Tipolojiler”

TÜBİTAK – 118O999 – Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öztürk; “Süzme Yoğurt Üretiminde Ortaya Çıkan Atık Suyun Turşu Üretiminde Kullanılabilirliğinin İncelenmesi”

TÜBİTAK – 118Z681 – Prof. Dr. Mustafa Zengin; “Eugenol, Timol ve Karvakrol Eklentili Yeni Merkaptopropilamin ve Taurinlerin Sentezi, Bu Bileşiklerin Antibakteriyal, Antidiabetik, Antikolinerjik Özelliklerinin Araştırılması”

TÜBİTAK – 119F039 – Arş. Gör. Dr. Yaşar Ay; “Küresel plazma odak cihazı için PIC ve MHD simülasyonlarının geliştirilmesi ve bu simülasyonlar yardımı ile H, D, T, Ar, Ne, N, O, Kr ve Xe gazları için plazma karakterizasyonunun yapılması”

TÜBİTAK – 119Y193 – Prof. Dr. Levent Gülen; “Hafif Sulu Olmayan Fazlı Sıvıların (LNAPL) Karakterizasyonu, İzlenmesi ve Haritalanması için Jeofiziksel Yöntemlerin Kullanılması”

TÜBİTAK – 119O488 – Doç. Dr. Oktay Yemiş; “Ultrases ve Yüksek Basınç Homojenizasyonlarının Bezelye Kabuk Proteinleri Üzerine Etkilerinin Araştırılması ve Soya Proteinine Alternatif Gıda Bileşeni Olarak Kullanım Potansiyelinin Belirlenmesi”

TÜBİTAK & ROYAL ACADEMY OF ENGINEERING –  IAPP18-19\310 – Prof. Dr. Hakan Serhad Soyhan; “Design and Construction of a Prototype Industrial Oven for Better Heat Distribution and Energy Efficiency”

MARKA – TR42/19/TD/0058  – Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit; “İklim Değişimlerine Karşı Yeşil Binalar ve Ekolojik Kentler”

TÜRKİYE ULUSAL AJANSI – 2018-1-TR01-KA204-058546 – Doç. Dr. Yusuf Genç; “Educational Modules for Insurance and Employability of Women – EMIEW (Kadınların Sigorta ve İstihdam Edilebilirliği için Eğitim Modülleri)”

SSB/STM – Prof. Dr. İbrahim Özçelik; “Ulusal Test Yatağı Merkezi Kurulum Projesi”
4.427 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.