Üniversitemizin İyi Uygulama Örnekleri Almanya’da Anlatıldı

Üniversitemizin İyi Uygulama Örnekleri Almanya’da Anlatıldı
16.05.2023
1.989
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü KA171/KA2 Proje ekibi ve KA171Birim Sorumlusu Rümeysa Kiracı Üniversitemizi temsil etmek ve iyi uygulama örneklerimizi tanıtmak amacıyla Almanya Duale Hochschule Baden-Württemberg Villingen-Schwenningen (DHBW) Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Kongreye katıldı.

Almanya’da düzenlenen Uluslararası kongreye İngiltere, Litvanya, Letonya, Polonya, İspanya ve farklı ülkelerden 20 kişi katılım sağlarken Üniversitemizi temsil etmek ve projelerle ilgili iyi uygulama örneklerimizi tanıtmak adına Erasmus Koordinatörlüğünden Rümeysa Kiracı ve Proje ofisinde stajyerlik görevini üstlenen Marina Rrıka katıldı.

“Üniversitemizin uluslararası camiada tanınırlığı arttı”

Beş gün süren kongrede Rümeysa Kiracı bir sunum gerçekleştirerek Sakarya ve Sakarya Üniversitesinin tanıtımını yaptı.  Daha sonra Üniversitemizin uluslararasılaşma stratejileri ve bununla ilgili proje ekibinin yazmış olduğu projeler hakkında genel bilgi verdi. Ardından katılımcılara KA171 Projeleri yazımı ve taktikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Sunuma İngiltere de dahil olmak üzere birçok ülkeden katılım oldu. Sunum sonrasında, ikili iş birliğini genişletmek adına birçok ülke ile ikili anlaşma yapılması kararı alındı. Kiracı, Üniversitemizin iyi uygulama örneği olarak temsil etmenin gurur verici olduğunu söyleyerek, “Kongrede iyi uygulama örneklerimizden bahsetmenin yanı sıra uluslararasılaşma faaliyetlerimiz ve eğitim standartlarımız hakkında da bilgi verdik. Bu sayede Üniversitemizin uluslararası camiada tanınırlığı arttı.” dedi.

Erasmus öğrencisi Marina Rrıka, Üniversitemizden ve Üniversitemizdeki deneyimlerinden bahsederek, “Oradaki uluslararası öğrencilerle görüştüğümde, SAÜ Uluslararası Öğrenci Ofisinin ne kadar öğrenci odaklı olduğunu gördüm. Bu kongrede bulunmak çok keyif vericiydi.” ifadelerini kullandı.

Sunumun sonunda iyi uygulama örneği olarak Üniversitemize DHBW’den sertifika verildi.


1.989 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.