Üniversitemizde Sıra Gecesi Fırtınası

Üniversitemizde Sıra Gecesi Fırtınası

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Sıra Gecesi” konseri  yoğun ilgi gördü. Coşkulu konserde birbirinden güzel türküler seslendirildi. 800 kişilik salonda yer kalmazken Sakarya Barosunun 68. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlik sonrası konsere gecikmeli olarak katılan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al konseri arka sıralardan izledi.

“Çay içinde adalar”, “Dön Beri Dön Beri De Yüzün Göreyim”, “Nemrudun Kızı”, “Tanburam Rebab Oldu”, “Arap Atı Gibi Sallar Başını”, “Urfalıyam Ezelden”, “Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar”, “Diyarbekir Bu Mudur”, “Kara Köprü Narlıktır”, “Kahve Yemenden Gelir” başta olmak üzere birçok türkünün seslendirildiği konsere Sakarya halkı, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Programa şeflik yapan Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü Doç. Dr. Sertan Demir üniversite olarak formatın dışına çıkmak istediklerini belirterek, sanatı sanat için yapmak istediklerini söyledi. Pandeminin psikolojik etkilerinden kurtulmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini aktaran Doç. Dr. Demir Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Büyük beğeni toplayan konserin finalinde dinleyiciler, koroyu ve orkestrayı dakikalarca ayakta alkışladı. İlginin yoğun olduğu sıra gecesinde misafirlere çiğ köfte ikramı yapıldı.

 
1.498 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.