Üniversitemizde Karabağ Zaferi Coşkuyla Kutlandı

Üniversitemizde Karabağ Zaferi Coşkuyla Kutlandı
16.11.2022
1.006
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu tarafından Karabağ Zaferinin 2. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinliğin açılışında konuşan Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu günün öneminden bahsederek yapılan anlamlı etkinliklerin kendilerini memnun ettiklerini belirtti. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sakarya Üniversitesi Azerbayan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı Sahib Hasimov birlik, beraberlik ve kardeşliğin tüm dünyaya örnek olmasını dileyerek  katılımcılara teşekkür etti

Etkinlik, öğrencilerin hazırladıkları Azerbaycan’ın yöresel dansları, şiirleri ve şarkıların sergilenmesi ile devam etti. Etkinlikte, üniversitemizde eğitim alan Cesurxan Hüseyinli isimli öğrencinin 27 gün süren Azerbaycan Ana Vatan Muharebesinde ülkelerinin işgalden kurtarılması için eğitimini yarıda bırakarak cepheye gitmesi gururla konuşuldu.

Etkinlik, SAÜ Azerbayan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Akademik Başkanı Ensar Kıvrak’ın kapanış konuşması ve anı fotoğrafının  çekilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 
1.006 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.