Üniversitemiz ESN Uluslararası Meclisine Ev Sahipliği Yaptı

Üniversitemiz ESN Uluslararası Meclisine Ev Sahipliği Yaptı
06.12.2022
895
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Erasmus Student Network (ESN) Uluslararası Genel Meclisine (General Assembly Autumn 2022) 24-27 Kasım tarihlerinde ev sahipliği yaptı.

45 farklı ülkeden 135 öğrencinin katılım sağladığı etkinlikte Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Uluslararası Ofis ve Erasmus Koordinatörlüğü’nün desteklediği etkinlikte ofis koordinatörü Dr. Tuba Tatar katılımcılara teşekkür etti. 3 gün süren etkinlikte ESN kurul kararları alındı ve gelecek etkinlikler planlandı. Ulusal Ajans’tan iki gözlemcinin de katıldığı etkinlik tüm katılımcılardan tam not alarak tamamlandı.

Üniversitemiz “ESN Sakarya” topluluğu ile bu iletişim ağında yer alıyor. Azerbaycan’ın yanı sıra 32 Avrupa ülkesinde 280 bölümden oluşan ve Brüksel’de merkezleri bulunan ESN ağında, gönüllülerin en önemli mottosu “öğrenciler öğrencilere yardım ediyor” fikridir. SAÜ Erasmus Ofisi bu oluşumla üniversitemizi ziyaret eden uluslararası öğrenciler için “Buddy System” uygulamaktadır.


895 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.