Üniversite-Sanayi iş Birliği İçin İmzalar Atıldı

Üniversite-Sanayi iş Birliği İçin İmzalar Atıldı
15.12.2022
2.370
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya sanayi iş insanları arasında üniversite-sanayi iş birliğini artıracak nitelikte ortak çalışmalar yapılması hususunda bir iş birliği protokolüne imza atıldı.

Üniversitemizin Ar-Ge Tasarım Faaliyetleri, ulusal ve uluslararası projeleri ve profesyonel iş birliklerinin konuşulduğu toplantı Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan’ın öncülüğünde; Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz, Araştırma Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Pehlivan, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Köseoğlu ve Sakarya’nın önde gelen iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz üniversitemizin iş birlikleri, uluslararası faaliyetleri ve hedeflerinden bahsetti. Sakarya Üniversitesinin üniversite-sanayi iş birliğine önem veren ve bu konuda elinden gelen bütün çalışmaları sanayi ile bir arada yapan bir üniversite olduğunu belirterek Araştırma Dekanlığı olarak hedeflerinin Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan firmalarla ortak noktalarda birlikte çalışmak olduğunu aktardı. Prof. Dr. Yavuz hem Ar-Ge Tasarım Merkezinin görevlerini ve gelişim süreçlerini birlikte yürütebilmek hem de Sakarya Üniversitesinin hedeflerine birlikte yürüyebilmek adına sanayicilerle birlikte çalışmak isteyen bir kurum olduklarını vurguladı.

Araştırma Dekanı Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Pehlivan üniversitemizin araştırma üniversitesi olma yolculuğuna başlarken araştırma ile ilgili olan Ar-Ge Tasarım Merkezleri, OSB’ler ve büyük işletmeler gibi firmalarla çalıştıklarını ifade ederek, sadece Ar-Ge faaliyetleriyle sınırlı kalmayarak tüm imkânlarla sanayicilerin yanında olmak istediklerini aktardı.

“Üniversite-Sanayi İş Birliğini Daha İyi Noktalara Getirmek İstiyoruz”

Üniversite-Sanayi iş birliğinin inovatif yaklaşımlarla şehrimize ve ülkemize değer katmasının amaçlandığı toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan araştırma üniversitesi olma yolunda sanayi iş birliği katkısının çok yüksek olacağını vurguladı. Üniversite-Sanayi iş birliğini daha iyi noktalara getirmek için Araştırma Dekanlığını kurduklarını söyleyen Prof. Dr. Doğan üniversitemizin alt yapısının iyi durumda olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Doğan sanayicilerle ortak paydada buluşacak olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek sanayi firma temsilcilerine iş birliğinden dolayı teşekkür etti.

Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Köseoğlu üniversitemizin Ar-Ge ve inovasyon konusunda ciddi destekleri olduğunu vurgulayarak Adaptto’da konuyla ilgili önemli projeler ürettiklerini söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Köseoğlu, Sakarya Teknokent’in TÜBİTAK iş birliğinden bahsederek yaptıkları projelerle sanayicilere her zaman destek vereceklerini belirtti.

Toplantıda sanayi iş adamları arasında Üniversite-Sanayi İş Birliği çerçevesinde fikir alışverişleri gerçekleştirildi. Sanayi iş adamları da üniversitemiz ile iş birliği içerisinde olmaktan son derece memnun olduklarını ifade etti. Toplantının sonunda Prof. Dr. Doğan sanayi iş adamlarıyla protokol imzalayarak iş birliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

 
2.370 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.