Uluslararası Hukukta Filistin Meselesi: Sakarya Üniversitesi’nde Değerlendirildi

Uluslararası Hukukta Filistin Meselesi: Sakarya Üniversitesi’nde Değerlendirildi
07.11.2023
772
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda düzenlenen “Uluslararası Hukukta Filistin Meselesi” başlıklı etkinlikte, uluslararası hukukun kritik bir meselesi olan Filistin sorununa odaklanıldı.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şafak Narbay moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, Doç. Dr. Ali Osman Karaoğlu ve Doç.Dr. Ali Kerem Kayhan konuşmacı olarak yer aldı.

Doç. Dr. Ali Osman Karaoğlu, “Küresel Bir Tasarım, Balfour Deklarasyonundan Altı Gün Savaşına Filistin Ülkesinin İşgali” başlıklı sunumuyla, Filistin’in tarihine ışık tuttu. Balfour Deklarasyonu’ndan Altı Gün Savaşı’na kadar uzanan bu dönemi irdeleyerek ve Filistin’in nasıl işgal edildiğini anlattı.

Doç.Dr. Ali Kerem Kayhan ise “Self Determinasyon Hakkı Kapsamında Filistin Halkının Devlet Olma Mücadelesi” başlıklı sunumuyla, Filistin halkının kendi kaderini tayin hakkı çerçevesindeki mücadelesini vurguladı.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Hamza Al, akademisyenler ve öğrenciler katıldığı etkinlik soru-cevap ve konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdiminin ardından son buldu.

Haber- Fotoğraf : Deniz Ay Usta

 


772 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.