Tıbbın Geleceği Sakarya Üniversitesi’nde Tartışılacak

21 Nisan 2014

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenecek olan ‘I. Ulusal Tıp Kongresi’nde hekimliğin ve tıbbın geleceği masaya yatırılacak.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenecek kongreye çok sayıda akademisyen, doktor ve tıp mensubu katılacak.

Obezite, diyabet, kalp hastalıkları, organ nakli, ruh hastalıkları, kök hücre, üremeye yardımcı teknikler, kanser, enfeksiyon hastalıkları ve bireysel tıp konularının geleceğinin tartışılacağı kongre ilk olarak öğrenci ve asistan doktorlara yönelik kurslarla başlayacak.  Kongrenin açılış ve protokol konuşmalarından sonra, onur konuğu Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu “iyi bir hekim nasıl olunur” sorusunun cevabını kendi meslek yaşamından örnekler vererek anlatacak, genç hekimlere mesleki tavsiyelerde bulunacak.

Komsuoğlu’nun ardından, daha önce TÜBİTAK Tıp Bilimleri Dergisi’nin editörlüğü de yapmış olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya ve Klinik Biyokimya ABD Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Özcan Erel, “Proje-ARGE ve Yayın” konulu bir konferans verecek.

Ayrıca KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ve SAÜ Tıp Fakültesi  Öğretim Üyesi, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yapan Prof. Dr. İrfan Şencan, farklı bakış açılarıyla Türkiye’de hekimlik mesleğinin geleceğini anlatacaklar.

Kongreye yoğun bir ilgi olduğunu dile getiren SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir “Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından  düzenlenecek olan , ‘Tıbbın Geleceği Kongresi’ şimdiden ülkemizde ses getirmeye yetti. Çok sayıda öğretim üyesi, doktor ve başka üniversitelerinden tıp mensubu, kongremize gelmek ve tebliğlerini sunmak üzere kayıt yaptırdılar.  120’yi bulan bilimsel bildiri özetinin de sunulacağı kongremiz iki günlük bilimsel programın ardından bir gün de sosyal programla son bulacak.” şeklinde konuştu.

21/04/2014 – HM

70 kez görüntülendi.
21 Nisan 2014 - 17:02