Tanıtım Günleri

Tanıtım Günleri
29.02.2012
715
A+
A-

Üniversite adaylarına Sakarya Üniversitesi’ni tanıtmak amacıyla SAÜ İletişim Koordinatörlüğü tarafından Üniversite Tanıtım Günleri düzenleniyor.

Sakarya’daki 11. Sınıf öğrencileri ve dershanelere yönelik olarak düzenlenecek Tanıtım Günleri’nin ilki 1 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Tanıtım Günü’nde öğrenciler ilk olarak Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saygın’ın vereceği semineri izleyecek. Sakarya Üniversitesi Öğrenci Grupları tarafından sunulacak müzik ve dans gösterileri ile stres atacak adaylar daha sonra Fuaye Alanı’nda akademik birimlerimin stantlarını ziyaret edecekler.  Aday öğrenciler görevliler eşliğinde Kampüsü gezecek,  birimlere giderek, derslikler ve laboratuvarları görme imkanı bulacaklar.

Tanıtım Günleri’nin ikincisi 4 Nisan’da Meslek Liseleri 12. Sınıf öğrencilerine yönelik, 9 Mayıs’ta ise Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Genel Liselerin 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek.

Tanıtım Günü ile ilgili bilgi veren İletişim Koordinatörü Gülbaşak Yerli, Tanıtım Günleri’ne ilginin çok yoğun olduğunu söyledi. Daha etkili bir tanıtım için yılda bir kez düzenlenen Tanıtım Günü’nü üçe çıkardıklarını kaydeden Yerli “Bu yıl Tanıtım Günleri üç aşamalı olarak planladık. Bu şekilde daha geniş bir kitleye ulaşma imkânı elde edeceğiz. Tanıtım Günleri’nin ilki 1 Mart Perşembe günü. Başvurulardan yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Sakarya’daki okullara yönelik düzenlememize rağmen, çevre illerden, İstanbul’dan bile başvuru var. Yoğun kar yağışına rağmen güzel bir Tanıtım Günü olacağına inanıyorum” dedi.

29/02/2012 – Haber Merkezi

 

 
715 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.